Українцям повернули право на великі пенсії

0

Верховна Рада повернула українцям право включати в дані для розрахунку пенсії заробітки за період до 1 липня 2000 р. Очікується, що президент прийнятий Радою закон підпише. Це дозволить пенсіонерам, які мали до 01.07.2000 р. зарплату вище середньої по країні, отримувати вищу пенсію, пред’явивши при бажанні, в Пенсійний фонд довідку про заробіток за будь-які 60 місяців поспіль.

Нагадаємо: з 1 липня 2000 року працює автоматизована система обліку єдиних страхових внесків (ЄСВ) в Пенсійний фонд і такі довідки вже не потрібні.

У підсумку, за словами автора закону, нардепа Романа Шухевича, за січень-березень 2016 р. постраждали тисячі людей, які в ці місяці оформили пенсії. “З двох осіб з однаковими заробітками, однаковим стажем роботи, але один народився, припустимо, 31 грудня 1955 року, а другий 1 січня 1956 року, виграв перший, так як його пенсія виявилася набагато більшою. Були випадки, коли у таких пенсіонерів різниця в пенсіях виходила в два рази, хіба це справедливо? “, – каже Шухевич.

Закон почне діяти на наступний день після його опублікування і має зворотну силу: тим, хто отримує пенсії з 2016 р., їх перерахують. Але тільки за бажанням пенсіонера, який повинен буде принести довідку про заробітки з колишнього місця роботи. Якщо розрахунки покажуть, що зарплати за будь-які 60 міс. до 2000 р. зроблять пенсію менше, її перераховувати не будуть.

Про автора

Коментувати