Держслужбовці будуть звітувати про дзвінки та особистих зустрічах

0

Національне агентство України з питань державної служби опублікувало роз’яснення про обов’язок держслужбовців 1, 2 категорії ведення обліку телефонних розмов та особистих зустрічей. Про це повідомляє прес-служба Нацагенства.

Ст. 5 Закону України «Про державну службу» передбачає, що державний службовець повинен: сумлінно виконувати свої службові обов’язки; шановливо ставитися до громадян, керівників і співробітників; дотримуватися високої культури спілкування; не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам державної служби чи негативно вплинути на репутацію державного службовця.

Крім цього, як зазначається в повідомленні, етичні основи діяльності державних службовців регулюються Правилами етичної поведінки державних службовців, затверджених постановою Кабміну з метою захисту державних службовців 1, 2 категорії від політичного впливу та нелегального надання тиску на їх службову діяльність і процес прийняття ними рішень.

Згідно зазначених Правил, прозорість і підзвітність передбачає відкритість і доступність інформації про діяльність державного службовця, крім випадків, визначених Конституцією і законами України.

Нацдержслужба повідомляє, що для державних службовців 1 і 2 категорії передбачено ведення обліку телефонних розмов та особистих зустрічей з представниками політичних партій, народними депутатами України, суб’єктами господарювання або їх уповноваженими особами, а також надання інформації про такі розмови і зустрічі в порядку, встановленому законодавством про доступ до публічної інформації. Крім цього, ведення обліку фактів використання транспортних засобів, майна, інших матеріальних і нематеріальних активів, наданих за рахунок фізичних або юридичних осіб, в службових цілях.

Про автора

Коментувати