Сьогодні Благовіщення Пресвятої Богородиці

0

7 квітня християни східного обряду відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це свято із впровадженням християнства глибоко ввійшло в народний календар, але давайте спробуємо глибше зазирнути у прадавню суть цього свята.

За народними віруваннями, знайдений на Благовіщення первоцвіт віщує шлюб цього року. А знайдений пролісок – щастя. Якщо ж людина вмиється водою із цим проліском, то додасть собі краси. Українські народні звичаї суворо забороняють працювати на Благовіщення. Це пов’язано із глибоким містицизмом і древніми уявленнями про Матір-Землю. Вважалося, що навіть пташки в цей день не в’ють гнізда.

За старим стилем Благовіщення припадає на 25 березня, що майже збігається із днем весняного рівнодення. Так стає зрозумілою глибока шана наших предків до цього дня: адже богиня весни повертається і дає життя всьому сущому.

За однією з версій 30 року  (або 3 квітня 33 року ), у п’ятницю, напередодні іудейської Пасхи, перед міськими воротами Єрусалиму на горі Голгофа розіп’ято на хресті Ісуса з Назарета.

 

Про автора

Коментувати