З 1 КВІТНЯ ДАНІ ПРО ДІТЕЙ БІЛЬШЕ НЕ ВІДОБРАЖАЮТЬСЯ В ЗАКОРДОННОМУ ПАСПОРТІ БАТЬКІВ

0

За новими правилами, закордонний паспорт можна оформити з народження, так що внесення даних про дітей в паспорти батьків не передбачено.

Зауважимо, що з 1 квітня втратила свою чинність постанова Кабінету Міністрів України від 31.03.1995 № 231, якою, зокрема, передбачено процедуру внесення даних про дітей в закордонний паспорт батьків.

Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року в Україні введено закордонного паспорта нового зразка. Слід зазначити, що всі документи, видані раніше, зберігають силу до закінчення терміну дії, зазначеного в документі, і якщо дані про дітей вже внесені до паспортів, з цим документом можна подорожувати з дитиною і в подальшому.

Якщо ж дані про дитину не внесені в закордонний паспорт одного з батьків, після 1 квітня для виїзду дитини за кордон необхідно оформити дитині закордонний паспорт нового зразка. При цьому, діти до 16 років звільняються від сплати державного мита, а сканування відбитків пальців рук для оформлення біометричного паспорта здійснюється тільки з 12 років за згодою батьків.

Також, до внесення відповідних змін до законодавства залишається можливість оформлення проїзного документа дитини, проте слід пам’ятати, що цей документ приймається не всіма країнами світу, зокрема не приймають ці документи Чехія, Португалія, Іспанія. Отже, перед оформленням такого документа необхідно уточнити в консульській установі держави, в яке планується подорож з дитиною, чи приймає ця держава проїзні документи дитини.

 

За даними ДМС України

Про автора

Коментувати