Куди податися по нужді у Горішніх Плавнях?

1

Що робити горішньоплавнянам і гостям міста, якщо припече прямо під час прогулянки містом, а поруч немає туалету? Раз вже ми намагаємося стати європейською державою, то бігти під найближчий кущик якось несерйозно, а мокрі штанці прощають тільки маленьким дітям.

На допомогу приходять кафе, ресторани, будинки навчальних закладів, куди можна пробратися, непоміченим і дійти до заповітної «таємної кімнати», полегшивши організм.

На вихідних у Горішніх Плавнях в кафе «Наутілус» розгорівся скандал через те, що працівники закладу не дозволили дітям, що зайшли з вулиці, скористатися туалетом. Про цей інцидент розповів в соцмережі «ВКонтакте» очевидець  Ігор Дорофєєв, який був гостем даного закладу.

«Сегодня в 14.50 находился в баре нашего доблестного мера «Наутилус», заходят две девочки 4-6 лет, с просьбой пройти в туалет. Набегались на детской площадке, их просто выгнали из заведения. На мое замечание прозвучал ответ » Они (дети) постоянно тут бегают, посетителям мешают. Я возмутился и сказал, чтобы этот детский визит в туалет внесли в мой счет. Вы бы видели глаза этих малышек, когда они выходили и говорили слова благодарности. У меня вопрос к меру, у тебя что убудет или прибыль потеряешь? Если не пускаешь детей , ну так сделай муниципальный туалет», — написав відвідувач.

Обурені мешканці міста також прокоментували незадоволення, стосовно дій персоналу цього закладу, а також згадали про будівництво громадського туалету за 2 млн. гривень.

Зазначимо, що відповідно до вимог НАКАЗУ N 219 від 24.07.2002 «Суб’єктами господарської діяльності повинен забезпечуватися належний санітарний стан виробничих, торговельних і складських приміщень відповідно до вимог Санітарних правил для підприємств громадського харчування, затверджених Міністерством охорони здоров’я СРСР та Міністерством торгівлі СРСР від 19.03.91 N 5777-91 (далі — Санітарні правила), а також прилеглої до підприємства території, упорядкування та озеленіння».

Тобто, відвідувачі закладів громадського харчування мають право безперешкодно скористатися туалетом, який обов’язково має бути в цьому закладі. Що ж стосується самого терміну «відвідувач», то додаткових роз’яснень у законі немає. Виходить, що останнє слово – кого вважати «відвідувачем», а кого ні –  за господарями тих чи інших приватних закладів, а точніше – на їхній совісті.

Шановні працівники громадського харчування, запам’ятайте слова : «Сьогодні ти допоміг людині з вулиці, а завтра вона може стати постійним клієнтом твого закладу, адже люди дуже чутливі до доброти і практично завжди намагаються якось віддячити. Тож випити чашечку кави вони прийдуть саме туди, де і їм колись пішли назустріч».

 

Про автора

1 комментарий

Коментувати