Горішні Плавні: Говорили-балакали, сіли і заплакали! ₴1,8 млн на амброзію!

2

Комунальне підприємство «СпецЕко» у Горішніх Плавнях оголосило тендер про проведення відкритих торгів в електронній системі  «ProZorro» щодо закупівлі регулятору росту рослин, а саме засіб «Агростоп» або аналог. Закупити планують 50 тис.л. В порівняні з минулим роком, горішньоплавнівські чиновники планують витрати трошки менше, а саме 1,8 млн гривень.

Зауважимо, що строк постачання товару зазначений у тендерній документації аж до 31 серпня 2017 року. Нікому не стає смішно? Тобто, препарат можуть поставити наприкінці літа й звісно, до того часу, амброзія встигне разів 5 заколоситись.

Нагадаємо, у 2016 році у Горішніх Плавнях на 50 тис. літрів препарату «Аллергостоп» витратили з міського бюджету майже 2,5 мільйонів гривень! Обробили ним, як повідомлялось у Горішньоплавнівській міськраді, 100 Га території. В минулому році у всіх місцях, котрі виявлені горішньоплавнянами були погані результати обробки території, багато амброзії залишилось. Причина: людський фактор.

Кваліфікований спеціаліст знає, що 3-5 років буде активно проростати амброзія зі старого насіння, а потім ще до 40 років буде проростати в менших кількостях. Тому потрібно повторювати обробку території ще мінімум 3-5 років, а потім забезпечити інші методи ліквідації амброзії.

Мабуть, наші спеціалісти цього НЕ ЗНАЛИ, тому що в 2016 році препарат використовували вже НА ІНШИХ ТЕРИТОРІЯХ. Результат: викинули на вітер 2,5 мільйонів гривень!

До речі, у 2015 році на боротьбу з амброзією виділялося лише 75 тисяч 124 гривні.

Що тільки не робили горішньоплавняни, і зверталися до міських чиновників в електронній петиції, щоб ті не протирали штани у кабінетах, а вийшли й розкрили очі, бо амброзія в минулому році росла біля самісінької будівлі виконкому, і висловлювали свої невдоволення особисто, але…

Для горішньоплавнян головне щоб знищили амброзію, а не просто боролись з нею, витрачаючи неефективно кошти. Тому на сьогодні треба заборонити використовувати великими об’ємами будь-які препарати до тих пір, поки громадськість і депутати не побачать на відносно великих територіях, наприклад 10 Га, відсутність квітучої амброзії. Спочатку навчіться, а потім тратьте гроші.

Як видно по факту, може «хтось» в Горішніх Плавнях цілеспрямовано завалює боротьбу з амброзією, дає їй можливості «воскреснути», щоб знову і знову тягнути з міського бюджету гроші?

Автор: Сергій Нагорний

Про автора

2 коментарі

  1. Татьяня on

    в золотнище ничего не обробатывали заросли амброзии по ул зелёной а деньги как всегда украли

  2. Местный on

    Правильно бы было вылаживать на оф. сайте отчет по каждом обработаном участке с возможностью оставить коментарий и фото с последствиями борьбы. После обработки написали б что до … числа должно все посохнуть. Вот это было б дело. А так. Я уверен что мало людей не знают где у нас потенциальные места с амброзией, кроме конечно алергиков. А так можно б было проконтролировать хоть как-то ход событий

Коментувати