Вчені навчилися визначати, для кого грип може бути смертельним

0

Австралійські вчені винайшли тест, який може визначити, у якого пацієнта грип матиме смертельно небезпечні ускладнення, наприклад, пневмонію.

Це дозволить заздалегідь надавати людям необхідну допомогу і запобігати летальним випадкам, заявили у журналі European Respiratory Journal дослідники Уестмідского інституту медичних досліджень.

«Грип здатний вбити здорову людину у розквіті сил. Ніхто не може сказати, у кого з пацієнтів є високий ризик розвитку пневмонії та хто може померти», — цитує Sydney Morning Herald керівника дослідження доктора Бенджаміна Танга.

Новий тест не вимагає нового обладнання: треба лише одну краплю крові пацієнта і кілька годин на її вивчення. Результати точні на 91%.

Тест, який отримав назву High-risk Influenza Screen Test (HIST), може істотно полегшити життя під час епідемій, коли вчені не встигають розробити рятівні вакцини для нових штамів вірусу грипу.

«Тест придатний для будь-якої інфекції грипу, тому що працює з тим, як тіло реагує на вірус, а не з самим типом вірусу», — зауважує пан Танг.

Для того, щоб підготувати організм до боротьби із серйозною інфекцією, у кров хворого вводять біомаркер — ген IF127, його і можна виявити за допомогою HIST.

«Чим раніше ви почнете лікуватися, тим більше шансів вижити. Без якісної і своєчасної інтенсивної терапії ризик летального результату складає більше 50%», — розповідає пан Танг.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щорічно сезонні епідемії грипу забирають життя 250-500 тисяч людей в усьому світі. HIST вже запатентували в Австралії. У США, Європі і Китаї патент перебуває на розгляді.

Про автора

Коментувати