В Україні хочуть впровадити реєстрацію абонентів мобільного зв’язку

0

Абонентів мобільного зв’язку можуть змусити надавати персональні дані своїм операторам.

Українців, які використовують стільниковий зв’язок, можуть змусити реєструватися. Це передбачено законопроектом, розробленим Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України. Як повідомила “Ліга.Бизнес”, 19 липня документ оприлюднили на сайті Держспецзв’язку.

Крім того, законопроектом пропонують відновити практику ведення бази унікальних ідентифікаторів IMEI-кодів, що діяла протягом 2009-2014 років.

Доцільність цих змін пояснюють тим, що їхнє впровадження полегшить проведення заходів з нацбезпеки “в умовах кібернетичних загроз”. Також зазначають, що неконтрольована кількість кінцевого обладнання (айфонів, смартфонів, мобільних телефонів, комунікаторів та іншого) сприяє поширенню мобільного шахрайства та інших кібернетичних злочинів.

8 серпня Національна комісія з питань регулювання зв’язку схвалила законопроект, але внесла деякі зауваження. Зокрема, запропонувала збільшити термін, протягом якого абоненти мобільних операторів повинні будуть надати особисті дані, з трьох місяців до півроку.

Про автора

Коментувати