В Україні запускають соцпроект про толерантність до біженців

0
За підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина Україна реалізує соціальний проект, спрямований на формування доброзичливого ставлення до біженців в Україні та перетворення України в більш толерантне місце для біженців і шукачів притулку. Про це сказала координатор з адвокації благодійного фонду «Право на захист» Дарина Толкач під час прес-конференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

«Ми розпочали проект за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина, основною ціллю якого є побудова правильної інформаційної кампанії, продуктивних відносин з громадами щодо сприйняття і прийняття біженців і шукачів притулку», — сказала Толкач.

В рамках цього проекту був створений соціальний ролик, задля підвищення рівня гуманності українського суспільства. За словами Толкач, основним посилом в цьому медіапроекті була фраза: «Я біжу, щоб вижити».

За словами експерта консульсько-правового відділу Посольства ФРН Дороте Мечковскі, Німеччина прийняла за останні роки понад 1 млн біженців, тому не досить коректно порівнювати цей досвід з Україною, яка прийняла близько 3 тис. біженців.

У свою чергу спікер Державної міграційної служби Сергій Гунько зазначив, що з початку року до служби звернувся 491 іноземець з Афганістану, Сирії, Російської Федерації, Сомалі та Іраку.

«Ситуація в Україні на сьогодні є складною, і вона відзначається зменшенням шукачів притулку, які приїжджають в Україну. Якщо в 2015 році ми мали до 1,5 тисячі звернень щорічно, починаючи з 2015 року ми спостерігаємо тенденції до зменшення такої кількості. У 2016 році вже близько 650 звернень, а в цьому році маємо 490 звернень», — зазначив Гунько.

Він повідомив, що частіше за захистом до України звертаються громадяни «традиційної п’ятірки країн» — Афганістану, Сирії, Російської Федерації, Сомалі та Іраку.

Присутня на заході заступник голови Агентства ООН у справах біженців в Україні Ноель Калхун зазначила, що найбільша кількість біженців в країнах, що межують з зонами конфлікту — в Лівані, Йорданії, Туреччині, Ірані, Пакистані, Ефіопії, Кенії, Уганді тощо. В Україні, за її словами, є досить довгою процедура з отримання офіційного статусу біженця, що в свою чергу впливає на можливість працевлаштування таких осіб.

Про автора

Коментувати