З 1 ЖОВТНЯ ПОЛТАВЦІ БІЛЬШЕ ПЛАТИТИМУТЬ ЗА ГАЗ ТА СВІТЛО. В УКРАЇНІ НАБУВАЄ ЧИННОСТІ РЯД ЗАКОНОДАВЧИХ НОВОВВЕДЕНЬ

0

Субсидії нараховуватимуть за новими правилами, за межами населених пунктів вдень потрібно вмикати фари, підприємці зможуть змінити систему оподаткування.

Зміняться правил нарахування субсидії на комунальні послуги
Раніше субсидії на опалювальний сезон розраховували з 1 жовтня по 30 квітня. Тепер для тих, хто користується індивідуальним опаленням субсидія доступна тільки в період з 15 жовтня до 15 квітня наступного року.
У кого центральне опалення для них опалювальний сезон визначатимуть органи місцевої влади.

Водії зобов’язані включати ближнє світло
З 1 жовтня 2017 року по 1 квітня 2018 року водії авто зобов’язані включати ближнє світло при русі за межами населених пунктів.
За порушення правила — штраф 425 – 510 гривень. Якщо це призвело до створення аварійної ситуації, – штраф 680-850 гривень.

Можливість змінити систему оподаткування ФОП або ПП
Державна фіскальна служба передбачила для підприємців можливість зміни системи оподаткування. Інформація ГФС, що зміниться з 1 жовтня:
— із загальної системи оподаткування можна перейти на спрощену (заяву треба було подати до 15 вересня). З єдиного податку на загальну систему оподаткування у разі перевищення граничного розміру доходів та з інших причин — заяву можна подати до 20 жовтня 2017 року.

Підвищаться пенсії (у разі прийняття Пенсійної реформи)
Одне з основних положень Пенсійної реформи – перерахунок та підвищення пенсій вже з 1 жовтня 2017 року. До цієї депутати не встигли розглянути потрібні закони, однак норма може бути введена і заднім числом.
У разі підняття мінімальної пенсії збільшення виплат торкнеться 5,6 мільйонів українців:
+ 200 гривень — 1,3 млн осіб
+ 200-500 гривень — 1,2 млн осіб
+ 500-1000 гривень — 1,99 млн осіб
+ 1000 гривень і більше — 1,1 млн осіб

Зміняться правила визначення піклування над дитиною
В Україні змінюється система розподілу прав опікунства над неповнолітніми дітьми. За рекомендацією Європейського суду тепер Україна буде приймати рішення, грунтуючись на початковому презумпції рівності між батьками. Крім того, суд повинен звертати увагу на психологічний стан матері і батька, а також на їх матеріальне забезпечення.
Раніше, згідно з Сімейним кодексом український суд при розлученні батьків, дитину традиційно віддавав матері, у якої було більше шансів на опікунство. Тепер вибирати найкращі умови для дитини будуть спеціалізовані органи опіки.

Зростуть тарифи на газ
З 1 жовтня ціна реалізації природного газу для споживачів підвищитися. У фінансовому плані «Нафтогазу України» ціни на газ для населення підвищено на 18,84% або на 931 гривню за 1 тис. куб. м, до 5 тис. 873 грн за 1 тис. куб. м (без ПДВ).

 

За матеріалами ukr.media.

Про автора

Коментувати