Сезон грибів 2017: найкращі грибні місця України

0

Де і які гриби можна зібрати восени в різних регіонах України і як туди дістатися.

Київ і передмістя

Село Нижня Дубечня – відстань 39 км. можна Дістатися автобусом зі станції метро “Героїв Дніпра”. В село Миколаївка (42 км) ходять автобуси від станції метро “Святошин”. Село Клавдієве (49 км) – можна дістатися від станції “Святошин”, а також від метро “Академмістечко”, передає Ukr.Media.

До багатьох грибних місцях можна дістатися з київської автостанції “Полісся”. Розташована вона на площі Тараса Шевченка. Хоча такі місця далі від столиці, але і конкурентів-грибників тут поменше.

Також є село Феневичі, розташоване за 65 км від Києва. На відстані 100-120 км розташовуються селища Блідча і Красятичі. Популярні серед грибників місця зустрічаються в напрямку Ясногородки (31 км) та Лютежа (55 км). Розташовані вони, відповідно, на захід і північ від Києва.

До Лютежу можна дістатися маршруткою з автостанції “Полісся” або від метро “Героїв Дніпра”. До Ясногородки можна дістатися з автостанції “Дачна”, що розташована біля метро “Житомирська”.

Одним з найближчих місць біля Києва будуть лісу в напрямку Обухова. Чимало грибних полян можна знайти, якщо їхати по Новообуховскому шосе. Маршрутки в бік Обухова від’їжджають від автостанції “Видубичі”.

У Вишгородському напрямку в районі Бородянки вздовж річки Здвиж (Катюжанка, Мірча та Димер) можна знайти лисички.

У Бориспільському напрямку можна відправитися на тихе полювання в район сіл Старе, Бориспільські Дачі, Хоцьки. Тут зустрічаються маслюки, підберезники, підосичники, білі, рижики і сироїжки.

Крім того, в букових і хвойних лісах Закарпаттяможна зустріти багато білих грибів, лисичок. Грибні місця – біля озера Синевир і села Лумшори. Також можна розраховувати на хорошу видобуток в околицях сіл Драгова, Вишка і Колочава. Неподалік від Сваляви Закарпатської області для завзятих грибників підійдуть такі села: Рудниковка Гута та Солочин. Поблизу Мукачева: Микулинці, Ильковци, Щасливе, Крите.

У Харківській областішироко відомими локаціями збору грибів є села Мохнач, Андріївка, Бишкин, Шелудьківка, Васищеве. Крім того, в околицях Російської Лозової можна зібрати досить багато опеньків, а в Коробових хуторах молоді єловники повні маслюків, а інколи там зустрічаються навіть білі гриби.

Непогані природні локації є в Дніпропетровській і Полтавській областях, де багато лісів і боліт. Цілий кошик грибів можна назбирати біля селища Гвардійське і села Орлик.

В Одеській областіпошукати гриби можна шукати в Дальницком лісі і в районі села Алтестово. Досвідчені грибники знаходять там рижики, парасольки і печериці, але часто зустрічаються і поганки.

Гриби в житомирських лісахварто шукати на околицях сіл Слобідка, Висока Піч, Перлявка, Оліївка, Білокоровичі. Також грибними вважаються Радомишль, Коростишів (автобуси відправляються з АС “Дачна”, відстань – трохи більше 100 км), Малин (можна доїхати електричкою від станції Київ-Пасажирський або “Святошин”, з “Святошина” ходять автобуси) та смт. Іршанськ на півночі області (теж з “Дачної”, але це аж 154 км).

У Чернігівському напрямкучасто їздять за Остер, до лісу, що оточує танковий полігон військової частини, поблизу сіл Крехаїв і Євминка. Тут можна знайти польські гриби, підберезники, маслюки, сироїжки, козляка і строкаті. Найчистішими зараз вважаються території західній частині Полісся.

З Чернігова і Києва до села ходять маршрутки. З Києва можна дістатися від автостанції “Чернігівська” біля однойменної станції метро.

Тихе полювання хороша і в лісництві Уманського району, яке розташовується між селами Синиця і Паланка. Тут можна знайти грузді, печериці, лисички, піддубники і білі гриби. Ще одне багате на гриби лісництво розташовується біля села Городецьке. Воно значно ближче від Умані. До всіх сіл з міської автостанції курсує громадський транспорт.

На Львівщині грибиварто в лісистій гірській місцевості. Вважається, що найбільше грибів у селах Дубина, Східниця, Славське, Лихобора поблизу гори Пікуй. Тут багато красноголовців, підберезників, опеньків та білих грибів.

Одне з найцікавіших місць для пошуку грибів – Сколе. Біля міста розташований Національний природний парк “Сколівські бескиди”. Тут можна прогулятися екскурсійними стежками і пожити в одному з будинків відпочинку. Туди можна дістатися громадським транспортом зі Львова.

ЯК НЕ ОТРУЇТИСЯ ГРИБАМИ

не збирати незнайомі гриби або ті, в яких невпевнені

не збирайте пластинчасті гриби, тому що саме замість них можна знайти білу або бліду поганку – вони дуже схожі

не збирайте пошкоджені, перерослі, мляві, трухляві гриби

не збирайте гриби, які ростуть уздовж доріг, звалищ, на територіях промислових підприємств

зібрані гриби промийте проточною водою і відварюйте кілька разів не менш як 35 хвилин, щоразу зливаючи відвар

зберігайте свіжі гриби при температурі +2-6 градусів С.

Симптоми отруєння

нудота

блювота

головний біль

галлюцинаци

болі в животі

перші ознаки можуть з’явитися вже через 30 хвилин після їжі

Що робити

викличте швидку

не чекаючи приїзду швидкої допомоги, починайте промивання шлунка (приготуйте 1-2 літра слабкого розчину марганцівки)

пийте більше води

навіть якщо вам стало легше, не відкладайте виклик медиків – це може бути оманливе стан

не викидайте приготовані гриби – їх аналіз допоможе лікарям встановити, чим викликане отруєння

Про автора

Коментувати