ЯК БЕЗПЕЧНО КОРИСТУВАТИСЯ ГАЗОВИМИ ПРИЛАДАМИ У ПОБУТІ — ПОРАДИ «ПОЛТАВАГАЗУ», ЯКИМИ НЕ ВАРТО НЕХТУВАТИ

0

ЯКЩО ДОТРИМУВАТИСЯ ПРАВИЛ ТА ІНСТРУКЦІЙ, ТО КОРИСТУВАННЯ ГАЗОВИМИ ПРИЛАДАМИ — БЕЗПЕЧНЕ ТА ЗРУЧНЕ. ПРОТЕ НЕПРАВИЛЬНА ЇХ ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТА ПОГАНИЙ ДОГЛЯД МОЖУТЬ ПРИЗВЕСТИ ДО ВИБУХІВ І ПОЖЕЖ І, ЯК НАСЛІДОК, — НАНЕСЕННЮ ШКОДИ ЗДОРОВ’Ю І ЖИТТЮ. ПРО ЦЕ ПОВІДОМЛЯЮТЬ В ПРЕС-СЛУЖБІ «ПОЛТАВАГАЗУ».

Чому трапляються трагедії при користуванні газовими приладами?

Травматизм при використанні газу в побуті стається переважно з двох причин: внаслідок отруєння чадним газом або ж вибуху газоповітряної суміші.

Як засвідчують фахівці, причиною трагедій найчастіше стає халатність господарів. Основні порушення, яких припускаються споживачі:

  • самовільне втручання в цілісність газових приладів і внутрішньобудинкових газопроводів;
  • використання газових приладів не за призначенням;
  • нехтування перевіркою тяги та недотримання в належному стані систем димовідведення та вентиляції;
  • користування несправним і застарілим газообладнанням.

Що повинен знати споживач «Полтавагазу» для правильного користування газовими приладами?

1. Переконайтесь у відсутності запаху газу і тільки тоді запалюйте газ.

2. Витік газу може бути на з’єднаннях і кранах газопроводу, а також на кранах газових приладів. Герметичність газового обладнання під робочим тиском газу перевіряється винятково із застосування газошукача або мильної емульсії.

3. Перед початком користування газом треба пересвідчитися, що всі крани перекриті.

4. Щоб увімкнути газовий прилад спочатку відкрийте кран на газовій трубі, запаліть сірник (запальничку) і тільки після цього поверніть відповідний кран на приладі.

5. Під час роботи газового обладнання кватирки або фрамуги повинні бути відчинені. У газифікованих приміщеннях вентиляційні отвори мають бути відкриті постійно.

6. Двері в приміщення, де встановлені газові прилади з відводом продуктів згоряння в димохід, повинні мати в нижній частині щілину або круглі отвори для притоку свіжого повітря.

Як перевірити наявність тяги перед розпалюванням і під час роботи газових приладів?

1. Для перевірки наявності тяги в газових проточних водонагрівачах або в котлах опалення необхідно піднести листок легкого паперу під ковпак тягопереривача. Якщо листок відхиляється всередину тягопереривача — тяга є;

2. Щоб перевірити наявність тяги в опалювальній печі необхідно піднести листок легкого паперу в топку. Якщо папір відхиляється у бік топки — тяга є.

Закінчивши користуватися газом, перекрийте крани на опусках до газових приладів.

Не користуйтеся газовими приладами при несправних димоходах та вентиляційних каналах.

«Полтавагаз» радить вимагати від житлово-експлуатаційних дільниць власників житлового фонду систематичної перевірки та очищення димоходів та вентиляційних каналів. Це затверджується відповідним актом.

Про автора

Коментувати