Ціни зростатимуть: на заправках дефіцит бензину

0

Поставки бензину з Білорусі в жовтні скоротилися на 91%. Це призвело до дефіциту пального і спровокувало зростання цін на українських АЗС.

Споживання бензину А-92 в Україні становить 80-85 тис. т на місяць. З них на імпорт припадає 40-45 тис. т. В основному бензин постачають із Білорусі, передає enkorr.

Скоротилися в жовтні також поставки бензину А-95: 10,5 тис. т проти середньомісячних 40 тис.

Різке зниження поставок пов’язане з плановим ремонтом на Мозирському НПЗ. Крім того, у вересні закінчились більшість договорів з українськими компаніями.

Брак А-95 мережі АЗС компенсували збільшенням втричі імпорту з Литви. Мережа WOG почала імпортувати А-92 по морю з Румунії.

«92-й знайти важко. Є дефіцит. Доводиться звертатися до джерел, до яких раніше не зверталися», — підтвердив співробітник однієї з компаній.

«Брак білоруських поставок разом із зростанням світових цін буде утримувати цінову напругу в Україні протягом всього листопада. Ціни на заправках зростатимуть», — говорить директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.

Дизельне паливо і бензин почали дорожчати в Україні з 8 вересня. До 1 листопада середня вартість бензину марки А-92 зросла на 2,50 грн, А-95 — 2,40 грн, А-95 + — 2,38 грн. ДП додало 2,94 грн.

Про автора

Коментувати