Колишній власник ПриватБанку вимагатиме компенсацію за його націоналізацію

0

Колишній акціонер найбільшої української банківської установи  ПриватБанк попередив уряд, що може подати позов про компенсацію за «незаконну експропріацію» банку, який був націоналізований в грудні минулого року.

ПриватБанк був взятий під державний контроль за підтримки найбільшого кредитора України — Міжнародного валютного фонду після того, як НБУ оцінив як ризиковану практику кредитування, через яку дефіцит капіталу в банкові сягнув понад 5,5 млрд доларів.

Колишні власники ПриватБанку Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, другий та третій найбагатші люди в Україні, за інформацією Forbes Ukraine, оскаржують негативну оцінку кредитного портфеля банку та відкидають звинувачення у правопорушеннях.

У своєму електронному листі Боголюбов написав, що він вимагає компенсації за націоналізацію та «неправдиві твердження про зацікавленість в кредитуванні, безнадійні позики та незаконне привласнення коштів».

«Боголюбов впевнений, що незалежний арбітражний суд прийме рішення про повну компенсацію за експропріацію його інвестицій у ПриватБанку і відшкодування моральної шкоди, яку Україна завдала його репутації», — сказано в повідомленні.

У заяві не сказано, яку саме суму компенсації вимагає Боголюбов.

Міністерство фінансів України не надаватиме негайного коментаря, повідомила прес-секретар.

Як було встановлено, 97% корпоративних кредитів ПриватБанку опинилось на рахунках компаній, пов’язаних з акціонерами цієї фінансової установи.

Боголюбов, який має британське громадянство і проживає в Женеві, заявив, що зможе висувати свої вимоги в рамках Двосторонньої інвестиційної угоди (Bilateral Investment Treaty) між Сполученим Королівством та Україною, спрямованої на захист іноземних інвесторів в Україні.

Про автора

Коментувати