На Полтавщині з’явилось ще одне місто

0

Учора, 7 листопада, на засіданні Верховної Ради України депутати проголосували за проект постанови, в якому вказано, що Решетилівці на Полтавщині надано статус міста районного значення. Про це йдеться на офіційному сайті Верховної Раді України.

Відповідні документи у Верховну Раду подали ще на початку червня цього року. Ініціаторами такого рішення стали народні депутати України Сергій Власенко, Андрій Река та Микола Федорук.

У пояснювальній записці йдеться про таке:

         «Селище міського типу Решетилівка є адміністративним, промисловим і культурним центром Решетилівського району Полтавської області та розташоване на відстані 40 км від обласного центру міста Полтава. На сьогоднішній день в селищі міського типу проживає понад 9000 мешканців. 

Суттєвою складовою економіки селища міського типу Решетилівка є підприємництво. Найбільшими підприємствами селища є: Решетилівська філія ФУД «Девелопмент» (виробництво сиро-молочної продукції), ТОВ «Решетилівський цегляний завод», ТОВ «Ясні зорі Полтавщини» (переробка м’яса), ТОВ «Укрспецтехніка» (виробництво пінополістирольних плит та будівельних сумішей), ТОВ «Агротехсервіс» (виробництво борошна, олії, хлібобулочних виробів, круп), ТОВ «Решетилівський хлібзавод» та ін.

На території населеного пункту функціонує два ліцеї: Решетилівський професійний аграрний ліцей ім. І.Г. Боровенського, Решетилівський художній професійний ліцей, чотири загальноосвітні школи, музична школа, центр дитячої творчості, центр культури і дозвілля «Оберіг», дві дитячо-юнацькі спортивні школи, два дошкільних заклади, центральна районна лікарня, центр первинної медико-санітарної допомоги, районний музей краєзнавства, три бібліотеки, три будинки культури, три парки відпочинку, два стадіони.

Враховуючи, що селище міського типу Решетилівка розташоване на перетині магістральних шосейних сполучень загальнодержавного значення, та знаходиться в центрі Полтавської області, населений пункт має перспективи для подальшого соціально-економічного розвитку та залучення інвестицій. Віднесення населеного пункту до категорії міст районного значення надасть додаткові можливості розвитку селища міського типу Решетилівка та його економічного потенціалу».

До цього на Полтавщині нараховувалось 9 міст районного значення — Глобине, Гребінка, Зіньків, Карлівка, Кобеляки, Лохвиця, Пирятин, Хорол і Заводське.

Про автора

Коментувати