Дороги місцевого значення передають на баланс областей

0

В Україні триває децентралізація доріг. Відтак з 1 січня наступного року дороги місцевого значення передадуть на баланс областей. Гроші на ремонти та експлуатаційне утримання таких шляхів надходитимуть з Дорожнього фонду, який запрацює з початку 2018-го. Про це повідомляє Телеканал “Лтава”.

Його наповнюватимуть з трьох джерел: акцизного збору, ввізного мита на нафтопродукти та з імпортованих на територію України транспорту і шин. Чи готові з наступного року утримувати дороги місцевого значення у районах Полтавщини самостійно, дивіться далі.

Заготовлена піскосуміш, відремонтовані та перевірені снігоочисні машини. За словами начальника філії «Лубенської ДЕД» Полтавського облавтодору Володимира Ткаченка, для утримання доріг цієї зими на підприємстві мають необхідні матеріали і техніку. Хто обслуговуватиме автошляхи місцевого значення після нового року, каже, не знає.

Володимир Ткаченко, начальник філії «Лубенська ДЕД»: Є підприємства, які можуть робити ямкові ремонти, капітальні, але спеціалізованої техніки немає. Є снігоочисна техніка. Є фермери, але посилальної техніки немає.

Згідно з Указом Кабміну, з 1 січня 2018-го автомобільні шляхи місцевого значення перейдуть на баланс облдержадміністрацій. А це близько 80% усіх автошляхів. Розподіл коштів по областях буде пропорційний протяжності доріг, які перебувають на балансі ОДА.

Тобто, скільки кілометрів доріг буде на балансі, стільки надійде і коштів. Полтавська ОДА повинна створити спеціальний підрозділ, який буде опікуватися місцевими дорогами.

Анатолій Мягкохліб, заступник начальника Служби автомобільних доріг у Полтавській області: _ Що стосується місцевого значення доріг… Управління капітального будівництва розіграє відповідний тендер і за його результатами визначать організації, які утримуватимуть місцеві дороги.

Начальник філії «Глобинський райавтодор» Віталій Водолазький каже, що дороги у їхньому районі з нового року, ймовірно, залишаться не розчищеними.

Віталій Водолазький, начальник філії «Глобинський райавтодор»: _ Договорів ніяких ми не заключали, тендерів не грали. Ні сумішей я не бачив заготовлених, ні техніки немає. Надія в основному на райавтодор.

Нагадаємо, на початку листопада голова Полтавської ОДА Валерій Головко видав розпорядження, у якому доручив районним, міським, селищним та сільським радам розчищати дороги зимою 2018-го за рахунок власних коштів. Видатки передбачити в місцевих бюджетах та укласти договори з райавтодорами. Райдержадміністрації мають створити резервний фонд для того, щоб купувати пально-мастильні матеріали.

 

Про автора

Коментувати