Частині українців уряд знову підвищить пенсії

0

Прийнято постанову Кабінету міністрів щодо строковиків-чорнобильців. Їхні пенсійні виплати зростуть. Це стосуватиметься загалом ліквідаторів ядерних аварій, учасників військових навчань із використанням ядерної зброї, інформує 1NEWS з посиланням на «Народну Правду».

Розмір виплат залежить від тривалості страхового стажу та зарплати на період працевлаштування. Перерахунок для кожного індивідуальний. Йому не підлягають державні службовці, науковці, прокурори, чорнобильці та інші, хто отримує пенсії за окремим законодавством.

Літнім людям, які брали безпосередню участь у ліквідації будь-яких ядерних аварій, а також у військових навчаннях та випробуваннях ядерної зброї під час здійснення строкової служби, з 1 жовтня 2017 року будуть нараховувати пенсії у п’ятикратному розмірі мінімальної зарплати станом на 1 січня поточного року – 3200 гривень. Перші виплати за  новими перерахунками українці отримають у грудні 2017 року. Щороку, коли зростатиме показник мінімальної заробітної плати, ці пенсії також перераховуватимуть.

У повідомленні вказано: «З 1 жовтня 2017 року мінімальний розмір пенсії для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, інших ядерних аварій та випробувань, військових навчань із застосуванням ядерної зброї становить для:

— осіб з інвалідністю I групи —180% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

— осіб з інвалідністю II групи — 160% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

— осіб з інвалідністю III групи — 145% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність».

Про автора

Коментувати