Осінній призов завершився: чисельність ухилянтів вражає

0

Більшість тікає закордон, масово хворіє або ж просто переховується. Ще 5 років тому виїхати закордон без військового квитка у кишені було неможливо. Тепер молодь, як вітер у полі. Поліція не має права ловити ухилянтів, обмежені у повноваженнях і комісаріати.

Молоді львівяни не поспішають в армію. Тож, працівники військкоматів влаштовували облави, повістки вручали у нічних клубах.  Вдалися навіть до крайнощів, – усі дані 15 тис. ухильників оприлюднили на сторінці обласного військкомату в мережі Facebook. Щоправда, майже одразу списки видалили.

На Прикарпатті – один із перший етапів відправки строковиків. Цього року на службу пішли 350 строковиків,тобто план виконали, але повістки роздали понад 10 тис. і майже 10 тис. призовників не прийшли у військкомат.  А з тих, хто таки в руки отримав документ, ще 40 не з’явилися на відправлення.

В Україні за ухилення від проходження військової служби є адміністративна і кримінальна відповідальність. На Прикарпатті із понад 10 тис. ухилянтів відкрили лише 34 кримінальних провадження. Упродовж року до суду скеровано лише 6 і 28 справ закрито.

Про автора

Коментувати