В Україні набула чинності норма про обов’язкову відеофіксацію обшуків

0

В Україні введено норму про обов’язкову відеофіксацію обшуків правоохоронцями. Відповідні зміни до Кримінального процесуального кодексу (КПК) було опубліковано в офіційній газеті Верховної Ради “Голос України” 6 грудня, вони набули чинності від сьогодні.

Тепер під час судового розгляду та під час досудового розслідування має бути забезпечено повну автоматичну фіксацію судового засідання і процесуальних дій за допомогою звуко- і відеозаписувальних технічних засобів.

Фіксації судового засідання можуть не проводити тільки під час розгляду питання про проведення негласних слідчих дій.

Під час проведення обшуку житла чи іншого приміщення відповідно до змін до закону має обов’язково бути присутнім адвокат.

Усі докази, які правоохоронці одержать із порушенням норм, буде визнано неприпустимими в суді.

Законопроект вводить заборону на тимчасове вилучення електронних інформаційних систем або їхніх частин, мобільних телефонів, окрім випадків, коли вони разом з їхнім вмістом потрібні для проведення експертизи або коли ці об’єкти одержали шляхом скоєння кримінального правопорушення, є засобом або знаряддям його здійснення.

Також електронні носії можуть вилучити, якщо власники обмежують до них доступ правоохоронців.

Кабінет Міністрів для узагальнення інформації про порушення прав громадян правоохоронними органами створює комісію з представників органів державної влади, правозахисників, громадських діячів, організацій у сфері захисту підприємців та визначає порядок її роботи.

Норма про обов’язкову відеофіксацію судових засідань набуде чинності з 1 січня 2019 року.

Закон також забороняє розслідувати кримінальні провадження проти юридичних осіб, якщо раніше справи проти них за аналогічними обставинами було закрито.

Про автора

Коментувати