Журналістів зобов’яжуть оформлювати акредитацію на кожне засідання ВРУ

0

Депутати зареєстрували законопроект, за яким журналістам знадобиться акредитація перед візитом на кожне засідання ВРУ. Автором законопроекту стала Вікторія Сюмар.

Вікторія Сюмар — заступник голови фракції «Народний фронт» та голова комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики.

Депутат запропонувала допускати журналістів та технічних працівників ЗМІ до парламентських засідань за сесійними або одноразовими картками акредитації.

Наразі акредитація журналістів та технічних працівників діє протягом усього скликання парламенту.

Окрім цього, законопроект визначає офіційні друковані видання. Серед них видання:

  • Президента України
  • Верховної Ради
  • Кабміну
  • Конституційного суду
  • Верховного суду
  • вищих спеціалізованих судів
  • центральних органів виконавчої влади
  • інших державних органів та органів місцевого самоврядування, що видаються з метою опублікування нормативно-правових актів, рішень цих органів та інформації, обов’язковість опублікування якої передбачена законодавством, під час підготовки яких не використовується творча праця журналістів.

В офіційних друкованих виданнях ВР та Кабміну не можна розміщувати рекламу або будь-яку іншу інформацію, обов’язковість опублікування якої не передбачена законодавством. Архівні випуски таких видань розміщуються на їхніх веб-сайтах у відкритому безоплатному доступі. Офіційним друкованим виданням не потрібна державна реєстрація.

Як повідомляє УНІАН, автори законопроекту вважають, що «реальні» журналісти можуть акредитовуватися на кожну сесію, а ті з чотирьох тисяч акредитованих, хто приходять лише раз — не є нормою.

За словами Сюмар, у документі йдеться не про скорочення кількості акредитованих журналістів, а про формат акредитації. Також, за її словами, в законопроекті не йтиметься про дрес-код для журналістів. Водночас голова комітету не виключила, що такі пропозиції можуть бути.

«Але, звісно, в шортах далеко не в кожен парламент можна зайти. В Європейський парламент ви не зайдете в шортах. Це теж об’єктивна реальність», — додала Сюмар.

Про автора

Коментувати