Українцям можуть зменшити число вихідних

0

Український інститут національної пам’яті (УІНП) виступив з ініціативою зменшити кількість вихідних, подавши на узгодження в Міністерство культури законопроект про зміну переліку державних свят, пам’ятних дат і скорботних днів, пише Ukr.Media.

Як розповіла представник УІНП Ганна Байкенич, якщо законопроект буде прийнятий, то з наступного року буде введено дев’ять неробочих днів.

“Зокрема, чотири неробочих дня – свята: День Конституції, День Незалежності, День Захисника і День пам’яті та примирення – 8 травня. Один вихідний – це Міжнародний день праці, і ще чотири вихідних – це традиційні свята: Трійця, Новий рік, Різдво і Великдень”, – розповіла вона і додала, що 25 грудня, яке Рада зробила вихідним, буде внесено в законопроект.

Щодо 8 березня і 9 травня вона уточнила, що ці дні залишаться святковими, однак будуть робочими, а от 2 травня законопроектом пропонується скасувати.

“Це радянський рудимент (2 травня – ред.), не зазначається взагалі ніде, тільки в одній якійсь країні світу, як неробочий”, – сказала Байкенич.

Окремим моментом слід зазначити перенесення вихідних днів, коли свято припадає на суботу чи неділю. УІНП пропонує скасувати цю практику і тоді святкових вихідних стане 6-8 днів.

“Тільки Великдень, Різдво і Трійця будуть переноситися на понеділок. В Європі така практика відсутня. Тому Україна так само погоджується на таку традицію, спираючись на загальноєвропейські практики”, – сказала Байкенич.

Також Інститут національної пам’яті має намір розбити свята на категорії – на державні, міжнародні, дні жалоби, пам’ятні дати, професійні свята, традиційні, скорботні дні.

Як відомо, українці відпочивають більше, ніж китайці та американці, але менше, ніж французи. При цьому, за словами експертів, кількість вихідних днів в році впливає на економіку країни, але з ряду причин це правило не працює в Україні.

Про автора

Коментувати