РАДА ДОЗВОЛИЛА ЕВАКУЙОВУВАТИ ПРИПАРКОВАНІ АВТОМОБІЛІ, ЩО ЗАВАЖАЮТЬ РУХУ

0
ідповідно до закону, порушення правил паркування (включно із несплатою вартості користування майданчиком для платного паркування) тягне за собою накладення штрафу в 20-кратному розмірі

Верховна Рада України дозволила поліції евакуйовувати припарковані автомобілі, що перешкоджають руху транспорту. За ухвалення в цілому проекту закону №5364 свої голоси віддали 237 нардепів, передає УП.

Закон передбачає евакуацію у випадку, якщо: авто залишене на проїзній частині у два і більше рядів, паркування здійснене в заборонених за ПДР місцях зупинки або стоянки, своїм розташуванням авто унеможливлює рух інших транспортних засобів чи перешкоджає руху пішоходів, або ж блокує проїзд на двох і більше смугах руху.

До забороненого віднесли паркування на залізничних переїздах, трамвайних коліях, естакадах, мостах, шляхопроводах чи під ними, в тунелях, ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутного транспорту або відповідного дорожнього знаку, ближче 10 м від дорожніх робіт, у місцях, де неможливий зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, що зупинився.

Також заборонено лишати машину ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій, на пішохідному переході та перехрестях чи ближче 10 м від них – окрім випадків зупинки для надання переваги в русі.

Водночас, закон зобов’язує правоохоронців обов’язково фіксувати обставини, які послужили підставою для евакуації авто – в режимі фотозйомки або відеозапису та у відповідному протоколі про адмінправопорушення. А інформацію про тимчасове затримання транспортного засобу мають невідкладно передавати на мобільний номер та на e-mail.

Відповідно до законопроекту, порушення правил паркування (включно із несплатою вартості користування майданчиком для платного паркування) тягне за собою накладення штрафу в 20-кратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування паркувального майданчика. За необґрунтоване паркування в пільгових місцях – штраф у 30-кратному розмірі.

Закон також забороняє інспекторам, які мають право притягати до відповідальності порушників, приймати готівкові кошти як плату за паркування.

Про автора

Коментувати