У МОЗ очікують піку поширення кору в лютому-березні цього року

0

За останній тиждень на кір занедужали майже 900 людей, серед більше половини дітей. Нових летальних випадків немає, але кількість пацієнтів на 7% більша, ніж тиждень тому, передає ТСН.

Найбільш незахищеними виявились Івано-Франківщина, Одеська область та Закарпаття, встояти від недуги вдалося лише Чернігівщині, де не зафіксовано жодного випадку захворювання. За кілька останніх тижнів рівень щеплених людей з катастрофічних 45% вдалося підняти до 93%. Та попри такий успіх, у міністерстві кажуть, що швидко приборкати недугу вже не вдасться.

«Найвища кількість захворювань очікувалась наприкінці зими – початку весни, через це протягом лютого і в березні ми ще будемо спостерігати зростання, але будемо сподіватись, що візьмемо під контроль цю ситуацію», — розповів переможець відкритого конкурсу на посаду гендиректора  «Центру громадського здоров’я МОЗ України» Володимир Курпіта.

Після кору українців лякали новою хвилею бактеріальної інфекції – дифтерією. Але жодного випадку досі не зареєстровано, лише на Луганщині в одного з пацієнтів запідозрили цю недугу, проте діагноз так і не підтвердили лабораторно.

«У зв’язку з тим, що рівень охоплення вакцинацією від дифтерії залишається низьким, ризик формування спалаху доволі високий», — визнають експерти.

Тож у МОЗ закликають не зволікати з плановим щепленням від дифтерії та наголошують, що вакцин вистачає. Сімейний лікар Ксенія Лелюк розповідає, що охочих зробити щеплення від дифтерії побільшало, але всім слід пам’ятати і про протипоказання – це застуда та певні хронічні захворювання.

«Багато-хто пропустив свої планові щеплення з 18 років. Кожна доросла особа повинна щеплюватись кожні 10 років», — нагадала вона.

Медики підтверджують, що кількість застуджених останнім днями зросла, як і хворих на ГРВІ. Проте в жодній з областей епідеміологічний поріг не перевищено, а поодинокі випадки грипу зареєстровані в семи областях.

Про автора

Коментувати