МОЗ анонсував запуск «гарячої лінії» емоційної підтримки для порятунку українців

0

Міністерство охорони здоров’я анонсувало створення національної телефонної «гарячої лінії» для емоційної підтримки та запобігання самогубствам.

Як розповіли в прес-службі відомства, «гаряча лінія» буде створена в рамках проекту Лінія життя.Україна, спільно з організаціями, які працюють в сфері психічного здоров’я.

У МОЗ підкреслили, що Україна є однією з 25 країн світу з найвищими показниками суїцидів. За цими ж показниками Україна є одним з лідерів серед країн Європи. Крім того, емоційну кризу посилює війна на Донбасі.

Планується, що національна «гаряча лінія» працюватиме 24/7 весь рік. Дзвінки будуть безкоштовними, анонімність гарантується. Робота буде будуватися на принципах максимальної емпатії до клієнта, ґрунтовному навчанні персоналу та створенні єдиної національної системи з одним контактним номером.

Українська «гаряча лінія» емоційної підтримки візьме приклад з австралійської.

В Україні проект очолив Піт Шмігель, міжнародний експерт і екс-гендиректор австралійського проекту, який щорічно надавав емоційну підтримку понад 1 млн жителів Австралії.

«В Австралії завдяки роботі національної «гарячої лінії» вдається рятувати 50 тисяч життів щороку. Ми впевнені, що створення такої лінії тут допоможе врятувати життя багатьом українцям», — сказав він.

Зараз учасники проекту розробляють оперативний план і домовляються з міжнародними донорськими організаціями про можливі форми підтримки.

Про автора

Коментувати