Україна зможе возити вантажі річками після прийняття нового закону

0

Він здешевить логістику, забезпечить рівний доступ до води та запровадить єдиний облік вантажних перевезень.

За словами народного депутата України, заступника голови транспортного комітету ВРУ Бориса Козира, нині відсутня законодавча база на внутрішніх річкових шляхах. Через це самі перевезення стали дорогі.

«Ми провели багато зустрічей на різних майданчиках і, зрештою, підготували законопроект, який підтримали депутати Верховної Ради, Міністерство інфраструктури та інші», — повідомив Козир.

Законопроект дасть змогу здешевити логістику, ввести єдиний облік вантожообігу на річках, а також буде реалізовано забезпечення рівного доступу до внутрішніх водних шляхів. Це дозволить створити умови для інвестицій та надходжень в бюджет, зазначив депутат.

Раніше законопроект підтримали в ЄС, а в Міністерстві інфраструктури повідомили – документ встановлює правила ведення бізнесу на річках та має на меті зменшити витрати судновласників.

Водночас Європейський банк реконструкції та розвитку заявив про зацікавленість в підтримці українського судноплавства та інфраструктури на річках. Утім для українська сторона має забезпечити дві умови. Перша – визначити, скільки коштів потрібно для відродження судноплавства та його утримання. Друга – визначити джерела фінансування. Зокрема, який відсоток акцизу може спрямовуватися на інфраструктуру, чи потрібен річковий збір і яким він повинен бути. Водночас кредитування галузі буде тимчасовим, наголосили в ЄБРР, адже судноплавство не може існувати за рахунок позик.

Про це повідомляє «Агробізнес»

Про автора

Коментувати