В українських школах запровадять кардинальні зміни

0

З наступного року учні початкових класів навчатимуться за новим стандартом. Стандарт орієнтований здебільшого на здобуття учнями компетентностей, а не лише знань.

«За цим стандартом у 2018-2019 навчальному році розпочнуть навчання всі перші класи України. Обов’язкові результати показують, що дитина має вміти, знати, розуміти після кожного з 2 циклів навчання в початковій школі. Тобто після другого та четвертого класу», — повідомила Лілія Гріневич, міністр освіти і науки України.

Робота над стандартом тривала 2 роки. При цьому було використано досвід 7 країн — Фінляндії, Сінгапуру, Ірландії, Шотландії, Франції, Канади та Польщі.

Міністр зауважила, що разом із стандартом приймаються 4 базові навчальні плани. В них закладено збільшення обсягу вивчення української мови в школах національних меншин.

Україна врахувала рекомендації Венеційської комісії щодо мови навчання у школах. Впровадження мовної статті закону «Про освіту» відтермінують до 2023-го. Це на рік пізніше, ніж було прописано у законі. Ці зміни внесуть до перехідних положень прийнятого торік у вересні документу.

Про автора

Коментувати