У садочках Горішніх Плавнів з квітня підвищать вартість дитячого харчування

0

Кожен заклад дошкільної освіти нашого міста має статус самостійної юридичної особи та самостійно займається організацією харчування вихованців. Всі дитсадки працюють 10,5 годин, тому і режим харчування дітей 3-хразовий. Про це повідомила головний спеціаліст відділу освіти Горішньоплавнівської міської ради Любов Павленко.

З 1 вересня 2016 року по теперішній час вартість одноденного харчування в дошкільних закладах міста Горішні Плавні не змінювалась і становить 16,00 грн для дитини раннього віку (від 1-го до 3-х років) та 23,00 грн для дитини передшкільного віку (від 3-х до 6 (7) років).

Батьки сплачують 60% від встановленої вартості одноденного меню і лише за ті дні, коли дитина відвідувала заклад. Інші 40% — це бюджетні видатки. У 2017 році на харчування дітей у з бюджету було виділено 3 188 613 грн.

Однак у зв’язку зі зростанням цін на продукти встановлені норми дитячого харчування в закладах дошкільної освіти не виконуються. Це може мати негативні наслідки для загального стану здоров’я дітей. Адже дитяче харчування повинно бути раціональним, що повністю відповідає віковим фізіологічним потребам організму в основних речовинах і енергії.

Залежно від віку діти повинні одержувати певну кількість енергії, живильних мінеральних речовин і вітамінів. До щоденного дитячого раціону обов’язково повинні входити висококалорійні продукти: м’ясо, риба, масло, молоко, а також свіжі овочі та фрукти, соки, мед, тощо, норми яких встановлені законом і є основою для складання щоденного меню.

Тому для забезпечення повноцінного харчування вихованців закладів дошкільної освіти з 1 квітня 2018 року буде підвищена його вартість :
— 23,00 грн на день для дитини раннього віку (від 1-го до 3-х років);
— 30,00 грн на день для дитини передшкільного віку (від 3-х до 6 (7) років).

Відповідно збільшиться і батьківська плата, що складає 60% від повної вартості:
— 13,80 грн на день для дитини раннього віку (від 1-го до 3-х років);
— 18,00 грн на день для дитини перед шкільного віку (від 3-х до 6 (7) років).

Батьки, які виховують троє і більше дітей, сплачують за харчування 50% встановленої батьківської плати.

Безкоштовним харчуванням забезпечені діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, вихованці спеціальних груп дошкільного навчального закладу компенсуючого типу та діти з інвалідністю, діти, батьки яких беруть участь в АТО, а також діти з малозабезпечених сімей.

 

Про автора

Коментувати