У Горішніх Плаанях планують будівництво сміттєпереробного заводу

0

Пілотна програма передбачає будівництво у п’ятьох субрегіонах краю.

У Горішніх Плавнях планують збудувати сміттєпереробний завод, а також переробляти та виготовляти РДФ паливо. За повідомленням «Урядового кур’єру», будівництво відбудеться відповідно до реалізації обласної пілотної комплексної програми поводження з твердими побутовими відходами.

Як зазначають, програма передбачає будівництво у п’ятьох субрегіонах краю відразу чотирьох сміттєпереробних заводів та до дев’ятнадцяти сортувальних або перевантажувальних станцій.

Згідно із розробленим в облдержадміністрації документом, зазначений обсяг робіт потрібно виконати упродовж 2017 – 2021 років, але полтавці активізувалися – у місті Горішні Плавні вже підготували земельну ділянку й виготовили проект будівництва першого сміттєпереробного заводу, приблизна вартість якого складе 250 мільйонів гривень.

Окрім того, в Горішніх Плавнях перероблятимуть та виготовлятимуть РДФ паливо (від «Refuse Derived Fuel» — «тверде відновлене паливо»), має вигляд гранул або брикетів, під час спалювання яких виділяється енергія).

На зустрічі в Полтавській ОДА з директором відомої іноземної консалтингової компанії принагідно обговорили пропозиції щодо отримання кредиту від ЄБРР та грантових коштів на будівництво сміттєпереробних заводів. Внесені зміни до обласної комплексної стратегії.

«Сміттєпереробні заводи – це крок до збереження екології нашої області. Тому сьогодні для нас дуже важливо залучити кошти на будівництво одного з них. Це неабияк допоможе впоратися з викликами, які стоять перед нами у кожному субрегіоні», – розповів директор департаменту містобудування Полтавської ОДА Тимофій Голбан.

Також на зустрічі наголосили на необхідності інформування населення. Адже деякі жителі регіону проти того, щоб такий завод розташувався поблизу їхніх будівель, через неприємні запахи. Саме цей фактор може стати на шляху будівництва заводів. Разом з цим треба розуміти, що такі об’єкти – це ще й нові робочі місця.

Наразі полтавцям потрібно заповнити аплікаційну форму заяви для участі у цьому гранті, і надалі керівництво області налагоджуватиме тісну співпрацю з інвестиційною компанією. Принагідно інформаційно працюватимуть у Пирятині та Полтавському субрегіоні.

Нагадаємо, у жовтні минулого року в ході сесії кременчуцькі депутати завалили голосування по затвердженню інвестора по Деївському звалищу.

Депутатське відкриття: на Деївському звалищі видобувають біогаз і про це ніхто не знає.

Припускають, що договір із німецьким інвестором не захотіли укладати, оскільки на дане сміттєзвалище «поклав око» нардеп Шаповалов.

Чи існують альтернативні, менш затратні варіанти переробки деївського «золота»?

За матеріалами джерела

Про автора

Коментувати