Місцевих чиновників чекають перевірки: як використовують державні кошти та чи якісно працюють

0

Як використовують державні кошти, наскільки якісно виконують роботи та чи не зловживають повноваженнями. Місцевих посадовців перевірятимуть спеціально створені мобільні групи. Про це повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час години запитань до уряду у Верховній Раді. Тим, хто неякісно виконує обов’язки, пригрозив звільненням. Про це йдеться в сюжеті Радіо НВ.

Перевірки областей розпочнуть вже з квітня. Але критерії, за якими оцінюватимуть голів обласних та районних адміністрацій, досі чітко не визначені, заявив у коментарі Радіо НВ голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

Уряд здійснює моніторинг роботи голів ОДА та РДА, але не враховує показники боротьби з корупцією, співпрацю з органами місцевого самоврядування, реагування на надзвичайні ситуації. До складу мобільних груп, які перевірятимуть керівників місцевого рівня за вказівкою уряду, мають увійти і незалежні експерти, вважає Кошель. А щоб не було спокуси корумпувати комісії, які здійснюватимуть перевірку, потрібні зрозумілі критерії оцінки.

За словами Кошеля, органи місцевого самоврядування часто можуть нераціонально використовувати кошти. Але і контроль за цим є мінімальним. А врегулювати це питання слід на законодавчому рівні, зазначив експерт.

Про автора

Коментувати