В Україні зросли штрафи за неякісну харчову продукцію

0

 

4 квітня, в Україні почали діяти нові правила перевірки якості продуктів. Набув чинності Закон «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, кормах, побічних продуктах тваринного походження, здоров’я і благополуччя тварин», який передбачає нові підходи до перевірок підприємств харчової галузі.

Про це повідомляє УНН.

Відтепер, виробників продуктів перевірятимуть в залежності від ступеня ризику для життя і здоров’я людей. Частіше будуть перевіряти тих, на кого скаржаться споживачі, і рідше тих, які є благонадійними та зарекомендували себе, як виробники якісних товарів і мають високі ступені контролю за виробничими процесами на підприємствах.

Крім того, Закон «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, кормах, побічних продуктах тваринного походження, здоров’я і благополуччя тварин» передбачає штрафні санкції на суму до 70 тис. гривень – залежно від правопорушення.

Також по-новому тепер проходитимуть і перевірки підприємств. Відтепер роботу інспектора на підприємстві фіксуватимуть на відео, а сама перевірка відбуватиметься на основі опитувальника. За межі визначених питань інспектор виходити не повинен, аби мінімізувати корупційні ризики та можливий тиск збоку контролерів на бізнес.

Про автора

Коментувати