ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ТЕРМІНІВ РЕЄСТРАЦІЇ ПРИ ЗМІНІ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

0
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 207 «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру», особі, яка знялася з реєстрації в одному місці дається 30 календарних днів на те, щоб зареєструватися в іншому.

При порушенні термінів, відповідно до Кодексу про адміністративні правопорушення, під час звернення фізичної особи для реєстрації місця проживання складається адміністративний протокол.

Раніше в такому випадку накладався штраф у розмірі від 17 до 51 гривні. Відповідно до нового порядку громадянину, який порушив термін реєстрації вперше, загрожує попередження. Якщо ж таке правопорушення повториться при наступній зміні місця проживання протягом року, то тоді вже накладається штраф.

Чи потрібно реєструвати місце проживання у разі короткострокових поїздок в інші регіони? Місцем постійного проживання закон вважає адресу, за якою людина проживає більше шести місяців на рік. Тобто, якщо хтось виїжджає з дому на місяць, два або більше, але потім повертається, йому не потрібно ніде реєструватися.

Наразі функцію з реєстрації місця проживання передано до виконавчих органів територіальних громад, відтак підрозділи міграційної служби припинили здійснення реєстрації місця проживання, повідомляється на https://dmsu.gov.ua

Про автора

Коментувати