Як стати поліцейським: МВC спрощує нормативи для кандидатів

0

У Національній поліції мають намір спростити вимоги до кандидатів під час відбору на службу, повідомляє Радіо НВ. Особи, які не склали необхідні нормативи з першого разу, зможуть зробити це повторно. Про це заявив голова відомства Сергій Князєв.

За його словами, основний відсів кандидатів відбувається під час здачі нормативів. Тим кандидатам, які не вклалися у норматив, даватимуть змогу пройти іспит повторно за декілька місяців. Ця практика вже давно є нормою за кордоном, підкреслив Князєв.

Кандидатський мінімум

Конкурс на посаду офіцера поліції проходить в сім етапів, для кожного з яких встановлено прохідний мінімум.

На першому етапі майбутній поліцейський заповнює анкету і подає необхідні документи. Далі проходить тестування з рівня логічного і аналітичного мислення та професійних знань. На третьому проходить медичне обстеження.

Четвертий етап пов’язаний із перевіркою рівня фізичної підготовки. Наприклад, вправи та нормативи включають три вікові категорії, а саме 21-25, 26-30 та 31-35 років. Для кожної категорії відповідно вправи є легшими. Так, якщо 22-річний хлопець повинен підтягнутися 12 разів, аби здати на відмінно норматив, то 35-річний чоловік на той же результат має зробити лише 9 підтягувань. Так само прохідні бали відрізняються і для жінок.

На п’ятому етапі визначається психологічний портрет кандидата. Далі він повинен пройти співбесіду зі спеціальною комісією. На завершальному, сьомому етапі кандидат проходить перевірку – наприклад, чи немає в нього судимості або корупційних правопорушень.

Послідовність етапів та їх зміст може змінюватися залежно від посади, на яку оголошується конкурс.

Шанс для вмотивованих

Як пояснив в коментарі Радіо НВ прес-секретар Національної поліції України Ярослав Тракало, рішення спростити вимоги не пов’язане із недостатнім укомплектуванням штату правоохоронців. Відомство в рамках реформи МВС може змінити підхід до відбору поліцейських. Тракало також зазначив, що нововведення не будуть стосуватись колишніх працівників міліції.

“Наприклад, якщо людина, яка хоче служити в поліції, хоче вступити до Поліцейської академії, але за якимись фізичними даними не дотягнула під час здавання нормативів і тестів до якогось показника, то таку людину не відсіювати одразу, а навпаки, приймати і давати час, – пояснює Тракало. – Така практика існує, наприклад в Канаді”.

Зміна системи відбору кандидатів до поліції може піти відомству на користь, заявив в коментарі Радіо НВ головний редактор видання Цензор.Нет, колишній член переатестаційної комісії працівників міліції Юрій Бутусов. На сьогодні нормативи дуже завищені й заважають взяти на службу вмотивованих людей, додав він.

“Наприклад, багато хто з учасників війни, які хочуть піти в поліцію, не можуть за станом здоров’я відповідати тим вимогам, які встановлені в МВС, – зазначає Бутусов. – Тобто люди мотивовані, але по здоров’ю не проходять. Тому часто багатьом начальникам доводиться під свою відповідальність набирати людей. Крім того, наскільки я знаю, дуже недосконала система комплектування, яка зроблена зараз. Вона теж потребує змін”.

За даними МВС, в Поліцейській академії України зараз навчаються 185 курсантів із 12 регіонів країни. Серед них – курсанти з Луганської, Львівської, Одеської, Полтавської, Черкаської, Київської, Івано-Франківської, Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Запорізької та Херсонської областей.

Про автора

Коментувати