Мільярдер Жеваго: благодійність як спосіб «підгортання» своєї виборчої дільниці

0

Гірничо-збагачувальні комбінати Жеваго є, безумовно, бюджетоутворюючими для Горішніх Плавнів. Однак, поповнюючи міський бюджет, Жеваго не соромиться повернути з нього щось назад. Тим самим, маскуючи свої повернуті гроші, «добрими» та «безкорисливими» вчинками.

Довідково:

Доходи олігарха Жеваго від компанії Ferrexpo зросли майже на півмільйона, але він, як і раніше, не має ні квартири, ні машини. Народний депутат від Горішніх Плавнів та Молодіжного Констянтин Жеваго подав щорічну декларацію про доходи за 2017 рік до НАЗК. Із реєстром НАЗК, як і раніше, технічні проблеми, проте декларація Жеваго доступна на сайті громадського проекту declarations.com.ua, який використовує відкриті дані офіційного реєстру.

Дохід: 6 552 538 грн, з них депутатська зарплата – 204 329 грн, кошти для забезпечення депутатської діяльності – 252 825 грн, доходи від Ferrexpo – 6 095 384 грн. Дохід сім’ї (зарплата дружини): 59 158 грн. Нерухомість: немає. Транспорт: немає. Вклади у банках: 5 175 грн; $125 500 Цінні папери: акції Ferrexpo номінальною вартістю 7 млн 230 тис грн. Цінне майно: 7 годинників: Patek Philippe (2 шт), Audemars Piguet (2 шт), Blancpain (2 шт), Franck Muller (1 шт). Як раніше писав «ТелеграфЪ», вартість годинників у декларації не вказана, але у каталогах середня ціна Patek Philippe – 50-60 тисяч євро, Audemars Piguet дорожче, Franck Muller можна знайти за 250 тис грн. Видатки та правочини: 715 962 – на освіту Також Костянтин

Жеваго задекларував, що є членом благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату». А його син Іван є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) ТОВ «Астра-Фінанс». Що змінилося. Доходи Жеваго від Ferrexpo зросли майже на півмільйона гривень. Майже удвічі порівняно з 2016 роком зросла заробітна плата народного депутата.
До речі, Жеваго згадав про свій Благодійний фонд “Полтавського гірничо-збагачувального комбінату”.
А куди подівся футбольний клуб “Ворскла”? Де КрАЗ? Де акції Кременчуцького заводу техвуглецю? Де Полтавський тепловозоремонтний? Де, врешті-решт усі три гірничо-збагачувальні комбінати, розташовані побіля Горішніх Плавнів?

Останній час у громадськості та громадських організацій з’явилася низка питань до функціонування Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», зареєстрованого в м. Горішні Плавні (кол. Комсомольськ – ред.), пр. Героїв Дніпра, 23-А, з засновниками – нардепом Костянтином Жеваго та чинним керівником ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» Віктором Лотоусом.

Зазначимо, за даною адресою знаходиться фірма, де дружина Дмитра Бикова, нинішнього мера Горішніх Плавнів, має 100% від загального капіталу корпоративних прав у ТОВ «Придніпровский торгбудтрест». Відомо, що спеціалізація підприємства — будівництво.

До відома, кожна офіційна легальна благодійна організація керується у своїй діяльності, зокрема, Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Стаття 17 «Звітність благодійних організацій» цього ЗУ говорить: Інформація про структуру та розмір доходів і витрат благодійних організацій, а також умови використання їх активів для благодійної діяльності не є конфіденційною інформацією або комерційною таємницею.

Відповідно до статуту Благодійного фонду «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», Фонд має розміщувати інформацією про свою діяльність, у тому числі, про використанні кошти, у ЗМІ і мережі Інтернет. Щоправда, на сьогодні Фонд не має офіційного сайту, де б він звітувався. Як немає в засобах масової інформації чи Інтернеті.

Імовірно, щоб приховати можливі оборудки (підкуп держслужбовців, фінансування різних заходів під брендом Zhevago ©, підтримка спортивно-масових заходів тощо), керівництво Фонду навмисно затягує звітування за свою діяльність, не оприлюднює фінансові показники. Державного чи громадського контролю витрачання коштів фонду просто немає. Ніде у відкритому доступі ви не знайдете інформацію про те, які кошти витрачені на той чи інший об’єкт, і хто ці гроші освоював. Ніде ви не знайдете відкритих тендерів на виконання робіт по об’єктах, які фінансуються з коштів фонду. Все робиться через «своїх». «Свої» діляться! Зі «своїми» пиляти простіше!

Так, згадаймо тендер на заміну вуличних світильників, який обійшовся горішньоплавнянам понад 8 мільйонів гривень. Інший тендер «виграла» фірма з заводу Жеваго на чверть мільярда на сміттєзвалище. І таких тендерів доволі багато.

Тепер про «благодійність»…Один з прикладів – у 2015 році Благодійний Фонд «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату» (далі БФ ПГЗК) отримав частину з 810 тис. $ на свій рахунок від японського гранту «Кусаноне», який щорічно виділяється благодійним неприбутковим організаціям для задоволення різноманітних потреб країн, що перебувають у стані розвитку. БФ ПГЗК, у свою чергу, пустив кошти на забезпечення найактуальніших проблем Броварківської, Святилівської та Погребівської шкіл Глобинського району.

Чому саме Глобинського? Бо це – виборчий округ полтавського нардепа й мільярдера Костянтина Жеваго.
Зазначимо, народний депутат Костянтин Жеваго – один із найстійкіших довгожителів Верховної Ради – 6 скликань підряд. Останні 5 скликань дуже наполегливо займався питанням міжпарламентських зв’язків саме з Японією, був кілька разів головою та співголовою групи.

Японія була обрана недарма. Це – звичайний контроль за своїм налагодженим приватним бізнесом з продажу залізної руди «власного виробництва» (ПрАТ «Полтавський ГЗК») та перепродаж через свою швейцарсько-англійську фінансову прокладку FerrexpoPLC японському споживачеві. Жеваго зареєстрував в Японії «своє» однойменне представництво – FERREXPO MIDDLE EAST (JAPAN OFFICE) 31-09 Marunochi Building 2-4-1 Marunochi, Chiyoda-ku Tokyo 100-6331, Telephone: +81(3)68605580.

Але не тільки Японія цікавила Жеваго, він встиг ще стати членом міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії в той час, коли влітку 2007 року власне швейцарсько-англійське підприємство Ferrexpo PLC вийшло зі своїми акціями на англійський торговий біржовий майданчик.

Залишається незрозумілим членство Жеваго в групі міжпарламентських зв’язків з Великою Соціалістичною Народною Лівійською Арабською Джамахірією. З часом з’ясуємо це питання.
Повернімося до Японії. У чому ще можлива зацікавленість Жеваго в Японії, окрім постачання своєї продукції та отримання надприбутків?

Все виявилось надзвичайно просто – Жеваго в 2015 році отримав японський грант «Грантова допомога по проектах людської безпеки програми «Кусаноне».

Він був отриманий та втілений в життя на виборчому окрузі Жеваго через власний БФ ПГЗК, а потім представлений громаді як турбота народного депутата України про власних виборців 150 округу. За даними Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Полтавській ОДА, Фонд Жеваго отримав 100 000 $ із загальної суми гранту.

Кошти, за інформацією з офіційного сайту Костянтина Жеваго, збиралися пустити на «найактуальніші потреби» шкіл – заміну 250 вікон. За такою логікою, 1 вікно в школу обійшлося Фонду в 10 тис. грн.

Також постає питання, навіщо Жеваго при його надприбутках з видобувної діяльності отримувати дріб’язковий японський грант на БФ ПГЗК. Так, за 2016 рік держава відшкодувала підконтрольним Жеваго підприємствам майже 3 млрд грн ПДВ, їм також залишилися 25% від рентної плати. Окрім цього прибутки від продажу гранітного щебеню та піску.

Байдужі олігархові Костянтину Жеваго й біди жителів села Єристівка, ім’ям якого названий один з його кар’єрів, серйозними і такими, на які йому слід звернути увагу.

Вже протягом довгих років жителі багатостраждального села, розташованого майже на краю Єристівського кар’єра, б’ють в усі дзвони, вимагаючи, щоб їх переселили, проте питання це чомусь до цих пір не вирішене, а ерістовчане страждають від пилу, вібрації, відсутність води і інших «принад» близького перебування кар’єра.

З приводу того, що будинки людей в цьому селищі руйнуються від вібрації, яку створює робота кар’єра, він заявив, що будинки селян мовляв були неякісно побудовані, тому ГЗК не несе відповідальності за ці руйнування. Він також стверджує, що сучасні підривні роботи вже не ті, що були раніше, це високотехнологічний процес, що не створює значної вібрації.

Запам’ятайте одне – без вигоди для себе, Жеваго навряд чи займеться будь-якою діяльністю, а тим більше благодійністю! Таким чином нардеп створив постійно діючий механізм впливу на соціально-культурну атмосферу суспільства і тим самим посилив свій контроль над людьми.

Для Костянтина Жеваго благодійність стала засобом регулярного обрання в Верховну Раду. А депутатство, в свою чергу, – способом захисту його бізнесу.

Благодійний фонд «Полтавського гірничо-збагачувального комбінату», заснований з ініціативи Жеваго, надає всебічну допомогу бюджетній сфері міста Горішні Плавні та сіл Полтавської області. І по цьому виборчому округу він постійно проходить в український парламент. Іншими словами, благодійність Жеваго – ні що інше як системне «підгортання» населення певної території в корисливих цілях.

Прикро, що народний депутат України Костянтин Жеваго дозволяє собі порушувати Конституцію і норми ЗУ. Замість парламентської роботи, займатися піаром, популізмом, бізнесом, лобіюванням власних інтересів та налагодженням світових зв’язків для досягнення власної вигоди.

Постає питання до ДФС, СБУ, прокуратури, Нацполіції, чому за 6 років діяльності Фонду не оприлюднив жодного звіту, чим порушив Закон України «Про благодійну діяльність та благодійні організації». Чому зволікають правоохоронці? Відповідь очевидна – Жеваго завжди за все і всім можновладцям добре “віддячував”, а засоби для вдячності брав із видобутих надр Полтавщини та вкладників «Банку «Фінанси та Кредит».

 

За даними онлайн-видання © REALIST.ONLINE

Про автора

Коментувати