Рада попередньо підтримала заборону фейкових «еко» та «органік» продуктів

0

Рада прийняла за основу проект закону №5448-д, який забороняє виробникам бездоказово використовувати на упаковці слова «еко» та «органік».

Законопроект, котрий набрав понад 250 голосів, вимагає від виробників отримувати спеціальні сертифікати для позначення “екологічності” продукції, – повідомляє Куркуль.

Згідно з повідомленням, відповідні сертифікати стануть видавати спецоргани – після того, як проведуть ретельну інспекцію виробничих потужностей на предмет їх відповідності екологічним стандартам.

Згідно із пояснювальною запискою, метою проекту Закону є удосконалення засад правового регулювання органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, а також гармонізація законодавства України до законодавства Європейського Союзу у зазначеній сфері.

Ініціатори законопроекту вважають, що він допоможе запровадити чіткий та прозорий механізм реєстрації органів сертифікації, операторів ринку та органічного насіння.

Крім відкликання сертифікату, порушників дисципліни загрожують штрафи, які також передбачені і для торговців, які продаватимуть клієнтам фейкову органіку, попередньо не перевіривши сертифікат виробника.

Про автора

Коментувати