Заміна паспорта-“книжечки” на ID-картку: українцям запровадять нову послугу

0

У другому півріччі 2018 року Державна міграційна служба планує ввести послугу по заміні паспорта в формі книжечки на ID-карту за бажанням заявника.

” Поступове запровадження ID-картки без примушування громадян до заміни документів здійснюється відповідно до досвіду європейських країн та з метою уникнення ажіотажу та додаткових черг”, – йдеться у повідомленні відомства, передає НАРОДНА ПРАВДА.

На сьогоднішній день, як відзначають в ГМС, така заміна можлива тільки в разі зміни прізвища, псування або втрати паспорта, а також за бажанням при досягненні 25- або 45-річного віку.

При цьому для виїзду за кордон потрібно використовувати паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Виїзд за кордон за паспортом громадянина України у формі картки можливий тільки в разі укладення відповідних міждержавних угод (зараз така угода є з Туреччиною).

Нагадаємо, раніше в Державній міграційній службі назвали кількість отриманих українцями біометричних паспортів і ID-карток.

Також раніше повідомлялося, що кожен українець, досягнувши 14-річного віку, зобов’язаний отримати документ, що засвідчує особу і підтверджує громадянство – ID-карту.

Відзначимо, що Державна прикордонна служба завершила створення системи біометричного контролю, яка функціонує на кордоні з країнами ЄС та авіаційному напрямку. Зазначене обладнання встановлено в 157 міжнародних і міждержавних пунктах пропуску.

Про автора

Коментувати