Стало відомо, скільки платитимуть сімейним лікарям

0

Відповідну низку нормативних документів прийняв уряд у середу, 25 квітня, заявила на брифінгу сказала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, повідомляє Укрінформ.

“Постановою Кабміну встановлюємо тариф на базові послуги за кожного пацієнта. Це 370 грн на рік, але також визначаємо коефіцієнти. В залежності від віку пацієнта тариф буде більший”, – сказала Супрун.

Також на засідані уряду були прийняті нормативні документи, що врегульовують роботу електронної системи охорони здоров’я, затверджено типову форму договору медичного закладу з Національною службою здоров’я про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, а також постанова по гарантії надання медичних послуг іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні.

Як повідомив на брифінгу заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, визначено 5 коригувальних коефіцієнтів в залежності від вікових груп.

Від 18 до 39 років – базова ставка, 370 гривень.

Немовлята і діти до 5 років – висока ставка, коефіцієнт множиться на 4 і становитиме 1480 гривень.

Діти 6-18 років – коефіцієнт буде 2,3, тому базова ставка на таку дитину – 814 гривень.

Від 40 до 64 років – коефіцієнт 1,2, це 444 гривні.

Для людей 65+ – тариф множиться на 2 і становитиме 740 гривень.

“Оскільки педіатр веде максимум 900 дітей, а як правило це 500-600 дітей, ми повні дати можливість таким дитячим педіатричним практикам зберігатися. Також хотілся б мотивувати сімейного лікаря займатися з дітьми”, – сказав Ковтонюк.

Наразі близько 100-120 медичних закладів будуть готові з липня укладати договори з Національною службою здоров’я.

Нагадаємо, 2 квітня зі стартом кампанії “Лікар для кожної сім’ї” в Україні почалося впровадження першого етапу медреформи, а саме – змін у первинній ланці медицини. Тільки за два дні з початку старту кампанії в електронній системі було зареєстровано 40 тисяч декларацій.

Про автора

Коментувати