«Пекельна» котельня у Горішніх Плавнях

0

Вже не перший рік горішньоплавняни у соцмережах почали жалітися на незрозумілий дим та бридкий запах у повітрі. Інколи, особливо надвечір, нормально дихати взагалі було неможливо. У повітрі висів смог: дим з туманом. Він вкривав ледь не усе місто. Люди губилися у здогадах: що відбувається? Зрозуміло одне – йде запах від котельні, яка знаходиться у 15-го мікрорайоні.

«Прозорий Погляд»  вже піднімало цю тему, але питання так залишилося відкритим…Тож знову рушаймо і дивимось, що ж відбувається насправді.

З’ясовуємо, що в котельні є 3-и котла: газовий і 2-а для твердо-паливних матеріалів.Наразі газовий котел опломбований до початку опалювального сезону.

На даний момент використовується 2-а котла, які топлять деревиною тріскою і пелети лушпиння соняшника.

Процес топки щепою: привезену деревину (всі дерева, які в місті спиляли везли їм на щепу). За допомогою щепореза переробляють на щепу і подають на конвеєр – сушильну камеру (щоб процес був якісний та без пріння) – бункер – і піч.

 

Потім, пелети привозять в мішках, подаються на конвеєрі в піч.

Чистка котлів відбувається 3-4 рази на день, через це підіймається сажа разом з димом.

Дану проблему неодноразово активно обговорюють й у соціальних мережах.

У поточній ситуації в країні, коли газ для опалення на вагу золота, твердопаливна котельня в місті ніби вихід з ситуації. Але громада Горішніх Плавнів хоче бути впевнена, що все функціонує за правилами, викиди у повітря не є шкідливими, а котельня встановлена у межах міста без порушень.

А навіть якщо основні вимоги дотримані, то невідомо, як цей дим вплине на здоров’я, наприклад, алергіків та астматиків, вже не кажучи про просто некомфортне існування людей.

Тож на разі сумніви людей залишаються великими. І судячи з настроїв, можна очікувати подальших звернень як до міськради, так і до прокуратури, так і до інших органів влади. Отже, діалог конче потрібен. Бо влада повинна знати, що це не влаштовує горішньоплавнян і потрібно вживати необхідних заходів для пошуку компромісу.

P.S.

Фото від – 2 травня 2018 року

Фото від – 3 травня 2018 року, коли працівники «Прозорий Погляд» завітали до котельні.

 

 

Про автора

Коментувати