У Межигір’ї влаштували реабілітаційний кінний центр для бійців АТО

0

У Межигір’ї за допомогою скакунів лікують військовослужбовців та волонтерів, які пережили воєнні дії на сході країни. Іпотерапія – це лікування, засноване на взаємодії людини зі спеціально навченим конем. Фахівці стверджують, що дієвість такого методу довели ще у середньовіччі. Нині на реабілітаційній фермі у Межигір’ї вісім коней, з якими працює близько 20 пацієнтів, повідомляє 5 канал.

День у конюшні починається зі знайомства. “Це у нам Малиш, ми його називаємо царем, він головний поні на конюшні. А це Бусічка – їй 4 роки. Вона і скоро у нас очікується поповнення”, – розповідає власник кінного клубу “La petite Ecurie” Наталія Тертиця.

У кінному клубі – вісім дружніх парнокопитних “терапевтів”. Коней доправили сюди з різних куточків України після втечі Віктора Януковича. Мрія та Злата – скакуни естонської породи. Як пояснює Наталія: “У кожного коня – свій характер. Це Мрія, вона молода, їй 5 років і вона така ще грайлива, знаєте, як тинейджери. Вона слухняна, але все їй цікаво.

Знайомство з кіньми відбувається на емоційному рівні, розповідає Наталія. Свого улюбленця чоловіки обирають за характером та пригощають бубликами. На тренуваннях АТОвці з посттравматичним синдромом відволікаються від спогадів про війну. Психологічне одужання бійців відбувається на очах.

“У нас декілька бійців, які досить активно брали участь у реабілітації. Говорять, раніше ледве за 4 години засипали і погано спали. Зараз, після коней, кажуть “тільки сяду на стільчик – уже сплю”. Вони знімають кошмари, втому, напругу”, – запевняє власниця тварин.

Спочатку коня треба вичистити спеціальною щіткою, потім причесати хвіст та гриву. Контакт між людиною та твариною налагоджується швидко. Після наведення краси на коня одягають сідло та відправляють на поле – тренуватися.

Їзда верхи дає навантаження на усі групи м’язів. А ще спілкування з кіньми – це виключно позитивні емоції. Тварини знімає стрес, агресію та почуття страху. Їдучи на коні – робимо спеціальні вправи, які розслабляють спину та допомагають правильно триматися у сідлі.

У подальших планах – створення реабілітаційного центру для бійців АТО з посттравматичним синдромом. У закладі військовослужбовці зможуть жити та щодня спілкуватися із тваринами-лікарями.

Про автора

Коментувати