Уріжуть і скоротять норми: що варто знати одержувачам субсидій про нові правила

0

В Україні скоротили нормативи соціального споживання енергоресурсів на опалення. Також урізали і максимальну площу, на яку надають субсидію на управління будинком. Сім’ї, які живуть в квартирах, що не вписалися в нову норму, і не навчилися економити, вже в наступному сезоні заплатять за тепло майже в два рази більше.

Тобто сім’я з трьох осіб, яка опалювала житло рівно за нормативом, за новими правилами, якщо не скоротить споживання, повинна буде заплатити за опалення на 200 грн більше, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Обозреватель.

Так, в минулому субсидія покривала комуналку (управління баготоповерхівкою) на 13,65 кв.м житла на одну людину і додатково 35,22 кв.м на сім’ю.

Для прикладу, сім’я з трьох осіб мала право з субсидією оплачувати комуналку на квартиру площею 62,5 кв. м. Після нововведеня будуть діяти нові норми – 21 квадрат на людину + 10,5 квадратів на сім’ю. Така ж сім’я зможе з субсидією сплачувати за 52,5 кв.м.

Скоротилися нормативи і на енергоресурси. Тепер субсідіанти можуть витрачати на опалення не більше 4,5 кубів газу на опалення квадратного метра (було 5) і не більше 30 кВт*год електроенергії (було 51).

Для прикладу розрахуємо, на яку суму надавалася субсидія в минулому опалювальному сезоні і що зміниться.

Припустимо, що обов’язковий платіж для сім’ї становить 500 грн, решту суми в межах нормативів компенсує субсидія. Так, в минулому році опалення квартири або будинку площею 62,5 кв. м газом в межах нормативу для такої сім’ї обходилося в 2156 грн. Субсидія компенсувала 1656 грн. У наступному опалювальному сезоні сім’я повинна буде витратити газу на суму не більше 1630 грн. І якщо не почати економити і витрачати по “старому” нормативу, заплатити доведеться не 500, а понад 700 грн.

Як повідомлялось раніше, відсутність коштів у держбюджеті на 2018 рік змусить уряд позбавити багатьох українців субсидій.

Нагадаємо, за словами директора департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталія Музиченко близько 20% діючих субсидіантів можуть втратити право на пільги з початку нового опалювального сезону.

Також раніше в Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України пояснили, що верифікація субсидіантів виявила ряд системних проблем, тепер система субсидій буде соціально справедливою – державну допомогу отримуватимуть ті, хто дійсно її потребує.

Про автора

Коментувати