Відпустка в Україні: все, що варто знати громадянам про свої права

0

Зовсім скоро розпочнеться сезон літніх відпусток. Юрист Олександр Босенко стверджує, що кожен працівник має право на щорічний відпочинок, що становить не менше 24 календарних днів. У цей період повинна зберегтися заробітна плата та робоче місце.

Як передає “НАРОДНА ПРАВДА”, про це повідомили в програмі “Факти.ICTV”.

Певні категорії громадян мають право на додаткову відпустку. До них належать ветерани війни, працівники зі шкідливими умовами праці, а також деякі особи відповідно до законодавства. Працівник може взяти повну відпустку за умови, що вже відпрацював на даному робочому місці не менше 6 місяців. Відпускні кошти роботодавець повинен виплати не пізніше, ніж за 3 дні до початку відпочинку.

Україна давно потребує нового трудового законодавства, що визначає основні принципи правового регулювання трудових відносин, щоб замінити ним старий радянський трудовий кодекс, прийнятий ще у 1971 році.

Додамо, якщо український парламент ухвалить новий Трудовий кодекс, нас чекатиме чимало нового і цікавого. Передусім зміни стосуватимуться ключових статей щодо захисту прав працівників: відпустка, звільнення і декрет.

Про автора

Коментувати