В Україні різко подорожчав борщ

0

За підсумками квітня український борщ різко подорожчав. Про це на сторінці у Facebook повідомив директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

За квітень зростання спостерігалося більш ніж на 80% найменувань продуктів, що підлягають державному моніторингу за даними Держстату.

У квітні 2018 року найбільш суттєво подорожчала свинина – на 6грн, або на 5%. Відтепер свинина коштує в середньому в Україні біля 116 гривень за кілограм, – говорить Дорошенко.

Також до групи лідерів входить яловичина, морква, буряк, капуста, яблука, курячі філе і тушка, які подорожчали від 1,1грн до 2,5грн. Так, зокрема, яловичина за місяць додала 2,5грн, що дорівнює 2%. Вартість кілограму яловичини в середньому в Україні становить 125грн. Морква, буряк і капуста подорожчали відповідно на 2грн, або на 18%, на 1,8грн, або 17% і 1,7грн, або 23%. На кінець квітня середня ціна кілограму моркви сягала 12,9грн, буряку – 12,6грн і білокачанної – 9,2грн. Куряче філе і тушка в квітні подорожчали відповідно на 1,4грн. і 1,1грн, або 2%. Середньостатистична ціна тушки – 55грн і філе – 91,5грн за кілограм.

У квітні також майже на чверть гривні зросла вартість соціальних сортів хліба. На сьогодні середня ціна найдешевшого білого хліба становить 15,2грн за кілограм, а чорного – 16,1грн.

За словами Дорошенка, підсумки квітня гірше, ніж на це розраховував Уряд та Національний банк, але темпи інфляції все таки знижуються.

За відсутності значних коливань на валютному ринку до вересня ми будемо спостерігати стабільність й на продуктовому ринку. Але український борщ, зі свининою, у квітні все ж став значно дорожчим, – говорить експерт.

Про автора

Коментувати