Нові штрафи для паліїв сухої трави

0

Депутати взялися за вирішення проблеми лісових пожеж і спалювання рослинних залишків: опалого листя, сухої трави і т. д. З цією метою вони пропонують суттєво посилити санкції за порушення встановлених заборон, розширити їх дію, а також дозволити виписувати адмінпротоколи цілого ряду відомств та організацій, до цих пір не наділених таким правом, передає Ukr.Media.

Законопроект №8382, зареєстрований в Раді 18 травня 2018 року, зокрема, пропонує встановити пряму заборону спалювання трави та листя у парках, а також інших зелених насадженнях та газонах у межах населені пунктів – до цих пір закон не виділяв міста і села із загального правила.

Максимальний штраф за таке правопорушення проект встановлює на рівні 80 неоподатковуваних мінімумів (1360 грн.) замість нинішніх 20. Підприємства-порушники за аналогічні проступки повинні будуть виплатити 100 НДМГ (насамперед – 80 НДМГ).

Втім, навіть чотириразове збільшення штрафів не допоможе вирішити проблему осінніх димових завіс в українських містах і селах. Адже контроль за дотриманням правил відверто кульгає.

Тому депутати пропонують дозволити виписувати протоколи працівників відомчої та сільської пожежної охорони, а також представників добровільних пожежних дружин і навіть протипожежних об’єднань громадян. Також накладати штрафи зможуть органи санепідем служби.

Ті ж органи зможуть штрафувати паліїв рослинності біля автомобільних доріг та залізничних шляхів. А ось карати любителів пограти з сірниками далеко від цивілізації – на луках, у полях і степах – стануть органи Міністерства аграрної політики. Причому ці втіхи обійдуться набагато дорожче – до 1500 НДМГ (25,5 тис. грн.) з фізичної особи вже за перший злочин.

Якщо законопроект підтримають понад 226 депутатів у сесійній залі, його норми набудуть чинності на наступний день після офіційної публікації.

Про автора

Коментувати