В ґрунті критичний запас вологи – фахівці

0

Перша декада червня виявилася несприятливою для росту рослин на полях.

Про критичний запас вологи в грунті, коливання нічних та денних температур на тлі недостатньої кількості дощів зазначають аналітики видання «Украгроконсалт». Таким чином перша декада червня виявилася несприятливою для розвитку рослин, вважають фахівці.

Середньодобові температури повітря в перші дні червня була нижчими за норму на 0,4-2,8 градусів, а наприкінці декади, навпаки, перевищували норму на 1,504,0 градуси і склали 15,3-22,9 градусів за Цельсієм.

Поверхня грунту в цей час нагрівалася до 49-60 градусів. Мінімальна температура повітря в найхолодніші дні опускалася до 5-13 градусів. А поверхня грунту в цей час охолоджувалася до 3-8 градусів.

Майже на всій території України пройшли незначні дощі, однак вони були неефективними для більшості областей. На Херсонщині, Дніпропетровщині, Одещині, Львівщині 5 та 6 червня опади випадали в вигляді короткочасних злив з грозами.

Через дефіцит вологи в грунті розпочалося передчасне відмирання листя нижнього ярусу, часткове скручування верхніх листкових пластинок. В середньому, у озимої пшениці в функціональному стані залишаються 2-2,5 листка. В першу чергу це стосується посівів ранніх термінів посіву.

Нині стан озимих зернових культур є добрим та задовільним.

Цього тижня опади прогнозують на більшій частині України, однак ефективні дощі, за прогнозами, пройдуть лише на заході та в центрі країни.

За матеріалами  ukragroconsult.com

Про автора

Коментувати