Візи в країни ЄС стануть дорожчими

0

Посли Європейського союзу хочуть змінити візовий кодекс, зокрема збільшити вартість віз з 60 до 80 євро.

“Ефективне управління міграцією включає в себе забезпечення можливості повернути тих, хто не має права залишатися в ЄС. Нові правила візового кодексу дадуть нам ще один інструмент для реагування на ті треті країни, які не хочуть повертати своїх власних громадян, – заявив глава МВС Болгарії Валентин Радев, повідомляє прес-центр Ради ЄС.

Реформа передбачає встановлення між країнами ЄС узгодженого підходу до видачі багаторазових в’їзних віз для постійних мандрівників із позитивною історією. Заявки на їх отримання можна буде подавати в період до 6 місяців і не пізніше, ніж за 15 днів до поїздки.

Період, на який країни ЄС може видавати шенгенські візи, пропонують поступово збільшувати від 1 до 5 років.

Проте все більше українців подорожують з біометричним паспортом. За даними ДПС України за 3 роки закордонне посвідчення оформили майже 8,8 млн осіб.

Скористатися безвізовим режимом можуть громадяни України з біометричним паспортом. Звичайний закордонний паспорт такої можливості не дає. Крім того, на кордоні можуть попросити документи, які підтверджують платоспроможність чи запитати про мету поїздки. Українці без візи можуть приїжджати в країни ЄС з діловою чи туристичною метою або в сімейних справах. Безвізовий режим не діє для тих, хто їде працювати до ЄС.

Про автора

Коментувати