З липня українцям заокруглюватимуть суми у чеках

0

З 1 липня у разі відсутності монет дрібних номіналів суми у чеках заокруглюватимуть.

“НБУ впевнений, що правила округлення застосовуватимуть справедливо та прозоро як для покупців, так і продавців. Застосування правил округлення загальних сум розрахунків готівкою спростить щоденні розрахунки громадян. Дасть можливість скоротити витрати держави на карбування і забезпечення грошового обігу понад дев’ять мільйонів гривень у рік”, – каже директор департаменту грошового обігу Нацбанку Віктор Зайвенко, повідомили у прес-службі регулятора.

Округлення не будуть здійснюватися під час безготівкових розрахунків.
Округлення не будуть здійснюватися під час безготівкових розрахунків.

Цього вдасться досягти завдяки припиненню з 1 липня карбування монет номіналами 1, 2, 5 і 25 коп. Монети номіналом 10 і 50 коп. випускатимуть і далі.

“Банки повинні приймати у громадян монети дрібних номіналів без будь-яких обмежень, обмінювати на монети і банкноти інших номіналів. Також видавати клієнтам монети дрібних номіналів за наявності їх у залишку операційної каси”, – додав Віктор Зайвенко.

Правила заокруглення загальної суми покупки такі: сума, що закінчується від 1 до 4 коп., заокруглюється в сторону зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 коп.; сума, що закінчується від 5 до 9 коп., заокруглюється в сторону збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 коп.

Округлення не здійснюватимуть під час безготівкових розрахунків.

Водночас підприємства торгівлі, які застосовують реєстратори розрахункових операцій, під час проведення готівкових розрахунків повинні вказувати у чеках загальні суми до округлення і після округлення. Заокруглення не є знижкою або надбавкою.

Введені в обіг монети номіналами 1, 2, 5 і 25 коп. надалі використовуватимуть як засіб платежу. Нацбанк не вилучатиме їх. Вони перебуватимуть в обігу необмежений період часу до окремого рішення правління НБУ.

Про автора

Коментувати