В Україні зникне реклама зі стовпів

0

Верховна Рада прийняла зміни до закону Про рекламу щодо використання окремих елементів благоустрою та контактної мережі при здійсненні рекламної діяльності.

За це рішення проголосували 226 народних депутатів з 329, зареєстрованих у сесійній залі.

Законом встановлюється, що розміщення реклами та/або рекламних засобів на підтримуючих, опорних та інших елементах контактної мережі, на засобах та обладнанні (у тому числі опорах) зовнішнього освітлення забороняється.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Як наголошується у пояснювальній записці, у результаті прийняття цього законопроекту використання об’єктів благоустрою, як це і передбачається чинним законодавством, “буде відбуватися відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини”.

Крім того, наголошується у документі, буде обмежена “тотальне панування у міському просторі рекламоносіїв, яке призводить до візуального засмічення вулиць і площ”. Це сприятиме збереженню автентичності та просторової композиції архітектурних ансамблів і об’єктів культурної спадщини, підвищенню туристичної привабливості, поліпшенню ситуації у сфері безпеки дорожнього руху.

Про автора

Коментувати