Дітей за кордон дозволятимуть возити по-новому

0

В Україні зміняться правила перетину кордону для дітей.

Відповідне рішення прийняли сьогодні, 4 липня, на засіданні Кабінету міністрів.

У чинну постанову щодо правил перетину кордону пропонується додати норму, що проїзний документ дитини дійсний протягом терміну, на який він виданий. Крім того, Кабмін дозволив членам екіпажу повітряного судна супроводжувати неповнолітніх дітей.

“Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється лише за згодою обох батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, опікунів (піклувальників) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку, в тому числі в супроводі членів екіпажу повітряного судна, на якому вони направляються”, – йдеться в документі.

Також виїзд з України осіб до 16 років, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється без згоди другого з батьків в разі пред’явлення документів або їх засвідчених копій. Таким документом може бути свідоцтво про народження дитини, видане компетентним органом іноземної держави, яке не містить інформації про батька дитини, легалізованого або засвідченого апостилем, а також без будь-якого додаткового засвідчення у випадках, передбачених міжнародним договором України.

Як наголошується в пояснювальній записці, розробка відповідних змін викликана необхідністю боротьби з незаконним переміщенням, вивезенням та неповерненням з-за кордону, викраденням, торгівлею та контрабандою дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Про автора

Коментувати