Як зміниться ціна квартир після оновлення будівельних норм

0

Впровадження нових державних будівельних норм глобально не позначиться на ціні нерухомості.

“Наприклад, відсутність сміттєпроводів може навіть знизити ціну. Якщо додамо ліфт у паркінг, то вартість теж може зменшитися. Тоді будуть не потрібні зайві входи-виходи. Однак це незначні коливання в ціні”, – каже заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе, пише “Обозреватель”.

За його словами, за новими ДБН при будівництві шкіл застосовуватимуть енергозберігаючі технології.

“Це підвищить ціну. Однак тоді можна буде економити 20-30 відсотків газу. Плюс – термін експлуатації таких будівель збільшується на 25-30 відсотків. Ми не такі багаті, щоб будувати дешево”, – наголошує Лев Парцхаладзе.

За новими нормами обмежать поверховість та щільність забудови у містах та населених пунктах.

“У містах, особливо в мільйонниках, це гостра проблема. Зараз будівельну політику визначають три складових: бізнес, громадськість та влада. Формувати поверховість треба в залежності від населеного пункту, від кількості населення. Зараз у невеликому селі можуть зводити багатоповерхівки. А там мережі не готові до такого навантаження. Немає ні пожежної, ні шкільної, ні медичної інфраструктури”, – підсумовує заступник міністра.

Нові державні будівельні норми з містобудування наберуть чинності з 1 вересня 2018 року. Введуть правила, які регулюватимуть будівництво в зелених зонах. У містах з населенням до 50 тис. людей заборонять будівлі вище трьох поверхів. У містах від 100-150 тис. дозволять будувати 9-поверхівки. У мегаполісах – будинки висотою понад 20 поверхів. Нові норми забороняють проектувати парковки на тротуарах, дорогах і на території житлового комплексу. Замість цього пропонують створювати підземні гаражі або відкриті майданчики за 300-500 м від розташування будинку.

Про автора

Коментувати