Євробляхи почали відстежувати по-новому

0

Поліцейські почали вносити у систему “Рубіж” інформацію про порушників термінів перебування авто на єврономерах в Україні

Система зчитує номер автомобіля, що проїжджає і повідомляє, чи є він у базі розшуку. Після цього поліцейські мають законне право зупиняти машину і покарати водія, повідомляє AutoConsulting.

Відтепер патрульні поліцейські будуть зупиняти лише порушників, а не іноземців, які перебувають в Україні в рамках чинного законодавства. Кабінет міністрів видав постанову, яка дозволяє поліції відстежувати терміни перебування в Україні авто на єврономерах і застосовувати санкції до порушників.

Поліція отримала доступ до митної бази “Інспектор-2006”, в якій фіксуються всі авто, які перетинають кордон. База показує, в якому саме режимі в’їхав автомобіль: транзит або тимчасове ввезення на 1 рік. Якщо авто перебуває в Україні в режимі тимчасового ввезення, то протягом 90 днів його необхідно зареєструвати в сервісному центрі МВС України в установленому порядку. Багато хто з власників авто з єврономерами ігнорують цю вимогу.

Патрульні отримали можливість бачити не лише термін перебування авто в Україні, а й право виписати штраф в 255 грн при виявленні факту порушення. Повторне порушення може стати підставою для позбавлення права керування на термін 3-6 місяців або для конфіскації авто. Аналітики відзначають, що поліція вже почала користуватися новими повноваженнями.

Одна з груп власників авто на єврономерах вже закликала готуватися до масштабного страйку.

У Верховній Раді підготували новий законопроект щодо автівок на єврономерах. За ним, всі власники таких авто протягом півроку мусять виїхати з України. Потім – перетнути український кордон, заплатити і зареєструвати машину на українських номерах. Зараз в Україні – майже 2 млн авто на євробляхах.

Про автора

Коментувати