МОЗ хоче зняти мораторій на планові перевірки лікарень

0

У Міністерства охорони здоров’я має бути можливість перевірити, чи дотримуються медзаклади стандартів медичної практики. МОЗ підготував проект постанови, який знімає мораторій на планові перевірки лікарень. Про це повідомила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Мораторій на планові перевірки діє четвертий рік. За словами очільниці МОЗ, наразі єдиний доступний для Міністерства спосіб перевірити, чи дотримується заклад вимог, на яких йому було видано ліцензію – зробити це позапланово. Але таку інспекцію можна провести тільки за умови запиту від самої медустанови, за рішенням суду або в разі інциденту, який може загрожувати життю і здоров’ю людей.

Нині Міністерство охорони здоров’я може тільки реагувати на проблеми, якщо вони відбуваються в медустановах, проте не запобігати їм, – підкреслила Супрун.

Очільниця МОЗ констатувала, що під час позапланових перевірок найчастіше виявляють порушення. Також фіксується все більше звернень громадян з приводу порушень.

У 2017 році до нас звернулися зі скаргами майже 9 тисяч громадян через неналежне надання медичної допомоги, неправомірні дії медпрацівників, через смерть пацієнтів та грубе ставлення до них або до родичів. При чому кількість громадян, які надсилають нам скарги, зростає – у 2016 році ми отримали близько 5,5 тисяч звернень, – наголосила Уляна Супрун.

Крім того, за результатами клініко-експертних комісій в МОЗ, проведених у 2017 році, більшість розглянутих випадків – 17 з 26 – не відповідали стандартам та протоколам лікування.

В. о. міністра охорони здоров’я сподіваєтья, що мораторій буде скасовано, адже тоді Міністерство отримає реальні повноваження запобігати порушенням законодавства у медзакладах, які отримали ліцензію.

Про автора

Коментувати